אורי הורביץ ז"ל

אבלים: המשפחה וקיבוץ כפר גלעדי.
ההלוויה תתקיים ביום א' ה- 30.12.18, בשעה 15.00, בית עלמין קיבוץ כפר גלעדי.
המנוח היה חבר הקיבוץ.

Share Button

19 תנחומים

 1. עירית

  שני משפטים החלו את יחסינו-
  אחד מאתנו שאל: למה פרקו את הפלמח
  השני השיב: מאותה סבה שהטביעו את אלטלנה. זה היה לפני כ 10-15 שנים. מכאן- הכיר את בני (הצעיר בינהם היום קצין…זה היה מזמן). איש משכמו ומעלה, ערך לנו היכרות בגוף ראשון עם הגליל. דברנו ציונות בלי מרכאות. שמענו צ'יזבטים, צחקנו, העמקנו. שנים לא דברנו ולא נפגשנו. חבל.

 2. ענת גלבוע-רון

  שלום תמר,
  הייתי בחו״ל כשאורי מת והצטערתי לקבל את הבשורה המרה. היכרותי עם אורי היתה דרך אבו ז״ל ודרך מפגשי צאצאי השומר ואחר כך עם נמרוד, זכרו לברכה (מוקדם מדי) ומשם למפגשי פויקה ומפגשים שהיו גם עצובים וגם שמחים. הדור הזה ודור סבאינו, שבזכותם המדינה קמה, נכחד ואין המדינה, מה שגורם לעצב להיות עמוק עוד יותר.
  תנחומי,
  ענת גלבוע-רון
  כפר יחזקאל/תל עדשים

 3. משה בן-דרור

  שלום לבני משפחתו של אורי
  תנחומי הכנים,
  הייתה לי הזכות להכיר אורי בשלהי חייו (בקיץ 2018) בחדרו בבית האבות בכפר גילעדי. הגעתי לראיינו כמלווה בספינת המעפילים ע"ש י"ד גיבורי גשר הזיו. למרות מצבו (כשהוא שוכב במיטתו ובקול חלוש) שוחח איתי בנחת במשך כשעתיים ופרש בפני את סיפור חייו, בעיקר את פעולתו לטובת מפעל ההעפלה. ענה בפרוט לשאלותי כמיטב זיכרונו. לפני הריאיון ידעתי שהיה מלווה ספינות, תפקיד חשוב אך יש חשובים ממנו. עם התקדמות השיחה הבנתי איזה אדם ענק מולי, ענק בגובהו וענק עוד יותר בפעלו. סיפרתי לו כי מנסים לארגן כנס של משפחת ספינת המעפילים ע"ש י"ד גיבורי גשר הזיו, היה ברור שלא יוכל להגיע. בשם משפחת מעפילי י"ד גיבורי גשר הזיו אני מביע את צערי על לכתו מאיתנו כמובן שאדאג לשמר את פעלו.

  משה בן-דרור (בעלה של זהבה שייבה ז"ל שהוריה היו ממעפילי הספינה).

  • תמר

   משה שלום
   מאוד ריגשת אותנו במילותיך החמות והנוגעות ללב. אכן פגשת אותו כבר בערוב ימיו וכל כך משמח לדעת שהצלחתם לנהל שיחה ולשמוע סיפורים והיסטוריה.
   מדהים כל פעם מחדש לשמוע, להכיר ולדעת עד כמה אבא הגיע ונגע באנשים.
   בהוראת תודה מעומק הלב
   תמר ביתו

 4. ישראל זיסק

  בס"ד,
  למשפחת הורביץ היקרה.
  רק עכשיו שמעתי על פטירתו של אורי היקר ז"ל.
  לפני כמעט שלושים שנה זכיתי להכיר אותו.
  תודה רבה לך אורי ז"ל על עזרתך הגדולה
  כאשר חיפשנו יחד את ארכיון "השומר" האבוד.
  אורי ז"ל היה מאחרוני "דור הנפילים".
  אני משתתף בצערה של המשפחה היקרה.
  "מן השמים תנוחמו".
  "תהא נשמתו צרורה בצרור החיים". אמן.
  ישראל זיסק

כיתבו תנחומים על מודעת אבל

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

The maximum upload file size: 256 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.