אלי רוטמן ז"ל

קיבוץ עין שמר אבל.
ההלוויה תתקיים ביום א' ה- 21.02.16, בשעה 15.30, בית עלמין קיבוץ עין שמר.
המנוח היה חבר הקיבוץ.

טלי, בעז, משפחת איתן והעובדים בחברת קיו קור מדיקל מנחמים את שחר רותם ומשפחתו על מות אביו.

Share Button

4 תנחומים

 1. ניקולס ינטיאן, ברלין

  אני הכרתי את אלי בזמן שהיה שליח השה״צ בשווייץ בשנים 1968-1971. הוא היה דמות כריזמטית עם כושר אינטלקטואלי אדיר שהשפיעה עלי רבות. לא אשכח אותו לעולם. אני משתתף בצער אישתו הדסה ושני בניו שחר וזוהר. יהיה זכרו ברוך.

  • מרק(ויקו) הרש

   את אלי רוטמן הכרתי גם בקן ציריך של השומר הצעיר. הוא עשה לי רושם ענק מהידע האדיר וטוהר המידות שהוא גילם עבורנו. אבי ז"ל לא הרשה לי להצטרף לתנועת השומר הצעיר, מתוך חשש שזו תנועה קומוניסטית שתהלל את ברית המועצות, אך אלי רוטמן שכנע אותו לאחר אין ספור שיחות שהתנועה היא ערכית על פי הערכים הטהורים של הציונות , הסוציאליזם וההגשמה במסגרת התנועה הקיבוצית. אלי פתח לי את העיניים וגרם לי לחלום על חיים בארץ ישראל ,בתוך קיבוץ המבוסס על שיוויון , אחווה ועשיה משותפת.
   אלי היה גם מורה יוצא מן הכלל, שניתח איתנו טקסטים סבוכים של בר בורוחוב , פינסקר, א.ד. גורדון ועוד בשפה מובנת וקשר את תורתם למציאות שלנו דאז.
   תמיד נשארנו בקשר וביתם של אלי והדסה רוטמן היה פתוח בכל עת לחניכיהם לשעבר אפילו אחרי שנים רבות!
   נזכור את יום הולדת 80 של אלי רוטמן, בו הגיעו חניכיו של פעם לכבד אותו ולהביע את אהבתם למורה דרך שהוא תמיד היה.

   יהי זכרו ברוך! תנחומים לכל המשפחה.

   מרק (ויקו) הרש – קיבוץ סאסא

   ה

 2. אנג'לה ינטיאן

  אני מצטרפת לדבריו של אחי.
  אלי רוטמן היווה עבורי דוגמה של חבר קיבוץ מהזן הישן.
  ביתו תמיד היה פתוח עבורי ובשנים הראשונות שלי בארץ הרבתי לבקר אצל משפחת רוטמן.
  התקבלתי תמיד בחום ובאהבה ובהמון סבלנות ופתיחות.
  יהיה זכרו ברוך.
  אנג'לה ינטיאן
  קיבוץ ברעם

 3. דוד הרש

  בצער רב שמעתי על פטירתו של אלי רוטמן. כשבגיל 18 הייתי בהתמודדות קשה עם אבי, אלי גישר ביננו ואפשר לי בכך לצאת מן הבית בלי לנתק את הקשר. כמדריך וראש קן הייתי קרוב מאוד לאלי. כשנסענו ביחד לחפש בתים למחנות, התווכחנו על כל הנושאים האפשריים: המהפכה הרוסית, לנין, הסתירות של הקפיטליזם, תנועת הקיבוצים כדוגמה ליצירה סוציאליסטית.
  כשהכנו תוכניות למחנה החורף, אלי העביר לנו שיעורי היסטוריה: הדרכים המובילות לירושלים, תחילת הציונות, וכו', ובזמן המחנה אלי מילא גם תפקיד של פסיכולוג כדי להרגיע את החברים המתבגרים. אני אזכר בו כאישיות חזקה עם תרבות פוליטית וידע היסטורי אדירים. תנחומים להדסה, לשחר ולזוהר גם מאשתי דניאלה. דוד הרש מלוזן, שוויץ.

כיתבו תנחומים על מודעת אבל

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

The maximum upload file size: 256 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.