דן אבידור ז"ל

משפחת רפאל – מערכות לחימה מתקדמות בע"מ
מרכינה ראש ואבלה

על לכתו בטרם עת של

דן אבידור ז"ל, סמנכ"ל בכיר ומנהל חטיבת מנו"ר וטכנולוגיות
ומשתתפת בצער המשפחה.

יו"ר דירקטוריון רפאל אלוף (מיל') אילן בירן
וחברי הדירקטוריון
מנכ"ל רפאל אלוף (מיל') ידידיה יערי
וחברי ההנהלה

Share Button

16 תנחומים

  • שמעון צ'אושו

   לצערי הרב דן אבידור היה מפקד שלי שנה אחת בלבד – בשנה היחידה הזו "קלקל" אותי דן לעולמים….
   דן הראה לי שאפשר להיות מנהיג ולא רק מנהל או מפקד, הוא לימד אותי ש"נאה דורש נאה מקיים" , דן בשקט שלו, לימד אותי שאם נשארים הרבה שעות בעבודה זה סימן שאינך עושה עבודתך באפקטיביות (בניגוד למפקדים אחרים שראו ב"לילות לבנים" הוכחה להשקעה) והיה דופק על דלתות הרמ"דים ומכריח אותם ללכת הביתה למשפחותיהם.
   לצערי שירתתי תחת פיקודו שנה אחת בלבד – אולם את השנה הזו לא אשכח לעולם, כי זו היתה שנה שבה עיצבתי את המשך דרכי, כאשר דמותו ורוחו עזרו לי תמיד כאשר הייתי בדילמה.
   יהא זכרו ברוך

 1. גבי דיקפואה

  "איפה ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא…"… צער גדול..
  מסלול השירות שלי בחיל הים פגש את דני מספר פעמים ובכל פעם נפעמתי מנעם ההליכות והשלווה שפשוט נשפכה מהאיש הזה… ולראות אותו גודל וצומח וחוזר כל פעם "בכובע" אחר ומאידך באותו "מכנה תת מימי משותף"…
  דני היה מאותם אנשים שכשהם נכנסים לחדר, כל חדר – אפשר היה לדעת מיד שהכל בסדר גמור. הנוכחות שלו היתה טוטאלית ומדבקת.
  יהי זכרו ברוך..

 2. שמעון

  דני בלט במנהיגות שלו מהרגע הראשון שהגיע ליחידה. הוא ידע לאן ללכת וידע איך ללכת לכוון הנכון. בשקט וברגיעה דני ניווט את הצוות כולו תוך מתן עצה, סיוע וטיפול אישי בכל אחד ואחד. דלתו היתה תמיד פתוחה, גם כשהיה עסוק בנושאים חשובים הוא מצא את הזמן לשיחה אישית. דני תמיד ענה והגיב על כל שאלה או התייחסות שהופנתה לעברו. תמיד מצא זמן מיוחד עבורך. הוא הקנה תחושת בהירות לכל הסובבים אותו והעבודה אתו היתה מסע מענג של לימוד ועשייה.
  דני עסק בנושאים גדולים ומורכבים ביותר ובמקביל הוא תמיד דאג גם לפרטים הקטנים, זר פרחים, דברי תודה, טיפול בבעיות אישיות.
  דני היה מיוחד. אוהב, אהוב, מנהיג ענק.
  הוא יחסר לנו כל כך. נשען כעת רק על הזכרונות ועל המורשת שהעניק לנו בתקופה בה עבדנו אתו.
  יהי זכרו ברוך.

  [img]https://www.avelim.co.il/wp-content/uploads/2012/06/132209DanAvidor_small.JPG[/img]
  [img]https://www.avelim.co.il/wp-content/uploads/2012/06/22093703_small.JPG[/img]

 3. דודי שמחוני

  את דני הכרתי לפני שנים בקנטרי קלאב גלי גיל בחוג לכדורסל שהיה מתכנס בימי שבת בבקר במגרש עם חבר'ה קבועים כמעט וכלל כמובן משחקים ו"פלאברה" בצידם. דני היה חובב ספורט מושבע , דבר שהונחל גם לבניו שאף היו מגיעים איתו לעיתים לשחק עם המבוגרים בעודם ילדים צעירים . דני ניחן בשקט ספוטיביות ומנהיגות גם במגרש הספורט וכשהפסיק לשחק (התבגרנו הוא אמר לי)פגשתיו יום אחד בניסיון לשכנעו לחזור למשחק שאהב אך הוא דחה אותי בטענה שאין לזה כבר ערך ספורטיבי אך המשיך להגיע לקנטרי ל"יום טיפולים" כפי שקרא לשילוב של סאונה,ג'קוזי ולפעמים גם שחיה . נהניתי לשוחח איתו תמיד על בניו המוצלחים שלא נפלו רחוק מהעץ , על הא ועל דא ונדהמתי לשמוע מחבר משותף על לכתו בטרם עת.
  יהי זכרו ברוך.

  • אפרים ב.

   הכרתי את דני במשך כ- 20 שנים, חלק מהתקופה בעבודה אינטנסיבית משותפת בפרויקט מרכזי, ולאחר מכן – בתחנות אחרות בחייו, במיזמים אזרחיים וברפאל.
   למרות היותי מבוגר ממנו ומנוסה, למדתי עד מהרה להעריכו ואף להעריצו, ולא הייתה זו הערצה עיוורת.
   דני היה אדם ומנהיג. בתחום המקצועי ידע לראות את התמונה הכוללת, ועם זאת להכנס לפרטי פרטים ולהבינם היטב. כהרף עין הבחין בין העיקר לבין הטפל, והתרכז בעיקר. לאורך כל הדרך ידע לקבל החלטות בזמן, ולא לדחותן למועד בלתי רלוונטי. כמעט תמיד היו אלו ההחלטות הנכונות. לאחר שהחליט – היטיב לדחוף את העובדים איתו לעמוד ביעדים, ללא פשרות. היה נאה דורש ונאה מקיים, ונתן דוגמא אישית של מחוייבות ומסירות. לצד הדרישות – ידע להעמיד את המשאבים והכלים לרשות העושים במלאכה.
   לצד המסירות המוחלטת לעבודה, ידע לפנות זמן להיות עם משפחתו, וכאשר עשה זאת, היה כולו שלהם. גם מהטיפול בכלב לא התחמק, והטיולים התחילו ב- 4 לפנות בוקר, עד כי חששתי שיואשם בהתעללות בבעלי חיים…
   אלו רק מקצת מעלילות דני, וקשה להתייחס אליו בלשון עבר. מעט מאוד אנשים במדינה יודעים כמה כולנו חייבים לו.

 4. דן.ד

  היכרתי את דן עוד במסגרת תפקידו כראש מנהלה בחט הטילים. הכימיה ביננו נוצרה מיד במפגש הראשון. אותה כימיה היתה גם במהלך כהונתו כראש החטיבה.
  דני היה מנהל לרוחי- מקצוען, בעל כושר החלטה, נעים הליכות למרות שלפעמים היה קצר רוח אבל גם אז ידע "לחתוך" בצורה תרבותית ולא משתלחת.
  פטירתו הינה אובדן בראש ובראשונה למשפחתו . רפאל איבדה מנהל מוכשר מאד .
  תנחומי למשפחתו.

 5. משה שטרן

  היכרתי את דן לפני כשנה בלבד במסגרת עבודתו ברפאל ואני כמוביל מיזם בתחום האנרגיה החלופית (מחוץ לרפאל) . איש מדהים ביכולותיו, בעל יכולת לחקור ,לבדוק,להתמיד ולדבוק כל פרט ופרט ,להנהיג ומעל לכל לקחת אחריות ולהחליט. איש של כבוד ,יודע לפרגן ,לא מוותר ולא "מחרטט".ישיר ואמיתי.
  כל כך הרבה תכונות טובות ונעלות -בנפש אחת. אעשה כל שאוכל כדי להשלים את מה שהתחלנו יחד ,דן ראוי לזה יותר מכל. יהי זכרו ברוך.

 6. שאול יוסף

  את דן הכרתי לפני כמה שנים שהיה מנכ"ל חברת SDS מערכות ביטחוניות בע"מ.
  אומנם לתקופה קצרה ,אך לא תישכח, נעים הליכות ,מקצוען בתחום הביטחוני .יודע להנהיג,לוקח אחריות ,איש של כבוד יודע לפרגן ,אהוב עושה עבודתו נאמנה.
  היה תמיד מתגאה במשפחתו ילדיו מראה תמונות , פתוח , שנון וחביב על כולם.
  תנחומי בשמי ובשם חברת SDS למשפחה . יהי זכרו ברוך ושלא תדעו צער.

 7. דב ורנר

  21.06.12 -א'תמוז תשע"ב

  כשקיבלתי הודעה על פטירתו של דן אבידור ז"ל ,הרגשתי צער עמוק .
  דן היה אדם טוב במיוחד . זכיתי להכירו רק לאחרונה והתרשמתי מאד.

  בקשתי להפגש איתו בענין ערכי ,והוא קבל אותי עוד באותו ערב .
  שיחתנו נמשכה והפכה לדיון על השקפת עולם וערכים .ראיתי לפני
  אדם אצילי, כן ומקרין אמפטיה וטוב לב .לעולם אזכור את השיחה הזו .

  חבל על דאבדין ואין משתכחין.

 8. רונן נ.

  דני. אדם צנוע, נעים הליכות, תמיד עם בת-צחוק, אבל יחד עם זאת מנהיג, עקש, מוביל ומתווה. מהנדס מעולה, משכמו ומעלה, חרוץ ופקח. איש של אהבת המולדת ואוהב אדם. איפה ישנם עוד אנשים כמו האיש הזה? יהי זכרו ברוך.

 9. הזנפרץ יעקב

  קשה מאוד לומר דברי הספד עליך דני " הגדול מכולם " וקשה קשה להתרגל לרעיון שאתה לא איתנו.

  עבדתי מולך ולמענך החל משנת 1998 למשך מספר שנים . לאורך כל השנים הצטייינת בפעילויות השונות והברוכות והצלחת הצלחה רבה ויוצאת דופן, ומנקודת מבטי הצנועה תרמת והבאת את כולנו להישגים גדולים.

  תמיד קידמת דברים בדרכי נועם בתבונה בחברות ובתחושת אחריות עמוקה.

  רק בזכות אנשים כמוך צלחנו דרכים ומהמורות.

  הכל בזכות המנהיגות ודרך הניהול היחודית בעלת חזון ותעוזה, בזכות הידע הרב שהיה לך, יכולת הניתוח העמוקה שלך ויכולת פתרון הבעיות מרחיקת הלכת שלך. תמיד הצלחת להוביל את כולם להשגת היעדים הקשים והמורכבים .

  כאשר ראיתיך בפעם האחרונה כאשר הינך שוכב במיטת חולייך במצבך הקשה מנשוא הבנתי ששוב נגדע/נקטע בטרם עת דמות חשובה בחיי .

  דנ היקר איזו אצילות נפש היתה לך גם ברגעים קשים אלו שלמרות הכל מצאת לנכון להשיא עצה ולעודד אותי.

  דני תמיד היית חבר, ועוזר לאחרים בדברים קטנים כגדולים בנוסף להיותך עמית לעבודה, והכל עשית בענווה בצניעות ותוך תחושת כבוד לזולת. כולנו אהבנו ואוהבים אותך הערצנו את יכולתך מנהיגותך וחברותך וזו לא סתם פרזה זה נאמר מעומק ליבי.

  כשחלית היינו כולנו בהלם עמידתך בקשיי המחלה ומלחמתך בה עד הרגע האחרון למרות שידעת שהסיכויים קלושים היא דוגמא לעצמת נפש ועוז רוח שקשה להאמין שהיא קיימת.

  יהיה לכולנו קשה מאוד בלעדיך דן דן . לא אשכח אותך לעולם חבר יקר לך תנוח על משכבך ועוד נפגש .

  יעקב

 10. רוני גולד

  דן אבידור בשבילי היה מגדלור, אדם שעשוי מחומרים נדירים המשלבים בין מקצועיות בלתי מתפשרת לאנושיות, נדירים הם המנהלים שמצליחים למצוא פינה חמה בלב לכל אחד מעובדיהם, מי ייתן ומושרתך תגרום לארגונים ומנהלים לשנות דרכם ולנסות ולשלב כמו שרק אתה ידעת לעשות

  • דורון רוזנטל

   נודע לי על פטירתו של דני רק לפני מספר ימים.
   ההלם והצער היכו בי ומאז המחשבות והזכרונות לא מרפים ממני.
   דני ואני שרתנו יחד במשך כשנתיים במחלקת כלי שיט של חיל הים בסוף שנות התשעים.
   שנינו גרנו באותם שנים בקרית מוצקין ומעבר לעבודה המשותפת בשעות היום היו לנו עשרות שעות יחד ברכב בין ת"א לקריות בבקרים ובלילות.
   היתה לי הזכות להכיר קצין,מהנדס,מפקד,חבר ואיש משפחה מסוג נדיר במיוחד.
   לאורך שנותי בחיל שרתתי עם הרבה קצינים הרבה מהנדסים הרבה מפקדים אבל שילוב כול כך מושלם של איכויות לא מצאתי באף אחד מהם.
   דני הוא דמות שראוי לחנך ולהתחנך לאורה ואין לי ספק כי מי שזכה להכיר אותו לעבוד איתו לשרת איתו או תחת פיקודו לקח איתו משהו מאישיותו של דני.
   אני שולח את תנחומי הכנים לישראלה,לילדים לאימו ורוצה להגיד רק דבר אחד,אם ניתן למצוא נחמה כלשהיא באובדן כול כך קשה ואכזרי כמו אובדנו של דני,הרי זאת הידיעה שחלק מדני נמצא בכול מקום שהיה בו ואצל כול אחד שזכה להכיר אותו.
   יהי זכרו ברוך ושמור איתנו לעד.
   דורון רוזנטל

כיתבו תנחומים על מודעת אבל

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

The maximum upload file size: 256 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.