ד"ר אלכס טננבאום ז"ל

בצער רב אנו מודיעים על פטירתו של אהובנו היקר מכל אדם

ד”ר אלכסנדר טננבאום ז”ל

איש משפחה, רופא ילדים מסור לעשייתו, אוהב, אהוב ויקר

ההלוויה תיערך ביום שני, כ”ב טבת תשע”ג, 07.1.13
בבית הקברות מנוחה נכונה בכפר סבא, בשעה 15:00 בדיוק

המשפחה האוהבת
יושבים שבעה בבית המשפחה
ברחוב יהודה הנשיא 96/19, הרצליה.

המכללה האקדמית הדסה ירושלים, הנשיא, הסגל, הצוות והסטודנטים מנחמים את המשפחה על פטירת יקירם.
המנוח היה ממייסדי התוכנית להפרעות בתקשורת ומרצה בחוג להפרעות בתקשורת.

Share Button

50 תנחומים

 1. לבנת

  בתדהמה ועצב שמעתי על פטירתו של ד"ר טננבאום.
  ד"ר טננבאום היקר בדק את שני ילדי טרם אימוצם וליווה אותנו לאחריהם. אין מילים לתאר את אנושיותו, חמימותו, נועם הליכותיו ומקצועיותו.
  הייתה לו הזכות לעזור במקום שבו היה צורך כה גדול בו. הזכות ללוות משפחות ברגעים מכוננים שבהם הוא היה חשוב כל כך ולתמוך ולעודד בהם.
  תמיד נזכור את ד"ר טננבאום בהוקרת תודה.

  יהיה זכרו ברוך.

 2. א.ק.

  הצטערתי וכאבתי מאוד לשמוע את הבשורה המרה.
  ד"ר טננבאום לימד אותי השנה, ואף הגיע לשיעור לפני כשבוע וחצי, במאמץ עילאי.
  היה מרצה מקסים. אדם משכמו ומעלה.
  כואבים את הסתלקותו.
  אביטל וסטודנטים שנה ב' ריפוי בעיסוק

 3. Luna Serfaty Benaim

  Hoy estoy sumida en una profunda tristeza como muchisimos profesionales . He perdido a uno de mis mejores profesores, una persona con una inmensa humanidad y una altisima profesionalidad. Nunca olvidare su forma de sostener a los padres y examinar a los ninnos. Es una tremenda perdida sobre todo para su familia .
  Descanse en paz Dr Tenenbaum, alli donde este .
  Luna Serfaty- terapista ocupacional del ninno.

 4. דר' חנה פרלגר

  בצער רב שמעתי על פטירתו של דר' טננבאום שליווה את חברתי באימוץ בתה. מאד התרשמתי מאנושיותו, רגישותו והמקצועיות שלו. יהיה זכרו ברוך.
  דר' חנה פרלגר, רופאת ילדים

  • לוסי

   הצטערתי מאוד לשמוע על פטירתו של ד"ר טטנבאום.זכיתי להיות בהרצאות שלו בשנה שעברה בריפוי בעיסוק.הוא היה איש מיוחד, מרצה מקסים עם הרבה ידע וחוש הומור.
   יהיה זכרו ברוך!

 5. משפחה

  בסד

  בצער ובתדהמה שמענו על פטירתו של דר טננבאום נתקלנו בו לראשונה לאחר לידת בננו הבכור במכון להתפתחות הילד
  דר טננבאום לא חסך מאיתנו ומעצמו ונטע בנו את ההרגשה שהכל יהיה בסדר הוא פעל עבורנו ולדעתי עבור כל אחד ואחד מתוך תחושה של שליחות ועזרה לזולת לא פעם התדפקנו על דלת ביתו מחוץ לשעות עבודתו והוא קיבלנו במאור פנים ובחיוך ובאהבה אין קץ שהיינו צריכים לעבור טיפולים בחו״ל הוא נרתם לעזור ונסע איתנו ותמך בנו לכל אורך הדרך הרגשנו שלא אדם מלווה אותנו אלא מלאך הוא היה יחיד ומיוחד הענווה והצניעות שהיו חלק מחייו והם היו הלוגו שלו גרמו לכל אדם להרגיש נוח במחיצתו והרגשנו את האמפתיה בכל צעד ושעל חבל על דאבדין ולא משתכחין מי יתן והמשפחה לא תדע עוד צער אמן ומה שנכתב כאן הוא רק על קצה המזלג אם נרצה לספר על כל החסדים שלו נצטרך להפוך את כל הים לדיו ואת השמים ליריעה ועדיין זה מעט בגן עדן תהיה מנוחתו אמן .

 6. רינה רונן

  משתתפים בצערכם משפחת טננבאום על פטירתו המוקדמת של
  ד"ר טננבאום היקר.

  ד"ר טננבאום ליווה, תמך וסייע לנו באימצה של ילדתנו הקטנה מאוקראינה

  זוכרים את טוב ליבו, את האבהות שלו, את התמיכה והאמפטיה.

  מחבקים אותכם שלא תדעו עוד צער

  משפחת רונן

 7. מ.ר.

  משתתפת בצערכם על פטירתו של ד"ר טננבאום. זכיתי להיות בין הסטודנטיות הראשונות שלימד (הפרעות בתקשורת). חיוכו המדהים, גישתו לחיים, לרפואה, ולאנשים ולמטופליו הולכת עימי עד היום. לא פגשתי רופא כמוהו שהתייחס בכבוד לצוות הפרא רפואי והקשיב להם, שלא אומר על ההקשבה שלו להורים של מטופליו. אזכור אותו תמיד. ובעיקר את יחסו החם לסטודנטיות.
  יהי זכרו ברוך לעדי עד.

 8. אריאל צרויה

  אני ומשפחתי משתתפים בצער המשפחה.
  ד"ר טננבאום היה מקצוען אמיתי ואבחן את בני על הרצף.
  הוא היה משענת לתשובות ענייניות ונכונות ועזר לנו המון בטיפול.
  עצוב לי.
  ת.נ.צ.ב.ה

 9. אלבז אליהו ירושליים

  דוקטור אלקסנדר טננבאום מטפל בילדיי כבר 16 שנה אדם מישיכמו ומעלה איש עשייה ומיקצועי בתחום הפרעות קשב וריכוז המורים לא נתנו לנו סיקוי וחשבו שהם צריכים חינוך מיוחד ודוקטור אלכסנדר לא הסקים והם לומדים בכיתה רגילה עד היום הזה ומצליחם מאוד בזכות הטיפול המסור אנו מצתערים וכואבים על האבדה הגדולה שלנו ושל המשפחה ומשתתפים באבלכם .

 10. נועה

  משתתפת בצערכם על פטירתו של דר טננבאום . זכיתי להיות חלק מרבבות הסטודנטיות שלימד במהלך חייו. שיעוריו ואישיותו הקוסמת זכורה לי היטב ואף זכורה לי הילת הכבוד שחשנו כלפיו. גם בשיעורים הקשים ביותר סייע לנו בבדיחה אחת או שתיים הרגיע את מדד הלחץ ותמיד שאל לשלומנו , בהחלט אבדה גדולה שלא תדעו עוד צער

 11. דפנה

  לא צריך היה להכיר את ד"ר טננבאום הרבה זמן על מנת להתרשם שהוא אדם חכם, מעניין וטוב במה שהוא עושה. ד"ר טננבאום היה מרצה שלי וחיבבתי אותו מיד, אדם נעים ונחמד, מקסים וללא ספק מוכשר ואהוב. אינני מופתעת לראות כ"כ הרבה הודעות אוהבות כאן, ניתן לראות שעשה המון טוב בחייו. מוזר לי לחשוב שרק לפני כמה ימים הגיע להרצאה, אני מקווה שבאמת אהב ללמד ונהנה בימיו האחרונים.
  אני מצטערת נורא לשמוע על פטירתו ומשתתפת בצער המשפחה.

 12. ניצן

  מזעזע אותי לשמוע שכזה אדם מקסים וחכם הלך מאיתנו. אני הייתי סטודנטית שלו ובזכות החיוך, הנחמדות, האהבה למקצוע – הוא היה ללא ספק אחד המרצים האהובים והחשובים שהיו לי.
  מרצה שלמרות שכבר לא במיטבו, מגיע לשיעורים. מתוך אהבה ללימוד, למקצוע, וכבוד לסטודנטיות שלו. ומההודעות פה אני רואה שהוא היה עוד כל כך הרבה יותר מזה.
  באמת הלם ושוק היכה בנו ככיתה, ואנו שולחות למשפחה רק ניחומים, באמת מעומק הלב. שלא תדעו עוד צער.

 13. אוריאל וכל משפחת פוקס

  דוקטור טננבאום המדהים,היום גילינו שהלכת מאיתנו… איך נעבור את זה בלעדיך? בלי העצה שלך? בלי התמיכה שלך והאהבה שלך ?
  הגענו אליך מבולבלים ואתה הראשון שבשניה אחת אבחנת את אוריאל שלנו כאוטיסט. לא עזבת אותנו לאורך כל הדרך ותמיד היית פנוי אלינו במצוקות עם הרבה סבלנות.
  איך, איך, איך, נחיה בלעדך?
  משתתפים בצער המשפחה ומחזקים אתכם מרחוק. אוריאל פוקס ומשפחתו . כפר ורדים…

 14. דר' אהוד בן גלים, ירושלים

  נדהמתי לקבל את הודעת האבל על אלכס שהיה עמיתי לעבודה ברפואת ילדים. תמיד הערצתי את רצונו ללמוד ולהתקדם בידע הרפואי ולהעניק ממנו לאחרים. מאיר פנים, משרה אוירה נעימה בסביבת עבודתו, מעודד ומפיח תקווה במשפחות הילדים.
  חבל על דאבדין ולא משתכחין.

 15. ד"ר שמואל גרוס

  משתתף בצערה של המשפחה.
  שלא תדעו עוד צער.
  אבדה לילדים הזקוקים לשרות בהתפתחות הילד,וגם לעוסקים בתחום, דמות חשובה ,מועילה,מובילה ויקרה.
  יהי זכרו ברוך.
  שמואל

 16. סמדר סבן

  קיבלתי בתדהמה ועצב רב את הידיעה על מותו. רוחו הנמרצת, האופטימית מלווה אותי מתחילת הקריירה שלי כמרפאה בעיסוק בשנת 1983 . ולעיתים קרובות דמותו החיונית עולה לנגד עיני בהשראה כמודל לרופא , מלווה הורים,לאיש טיפול, לאנושיות וחיים. איש יקר זה איננו עוד איתנו.

 17. משה

  בהלם ובזעזוע רב קיבלנו את הבשורה הקשה והמרה על פטירתו של איש יהודי יקר וחם ד"ר אלכס טננבאום ז"ל לאחר מלחמה מלאת גבורה ונחישות במחלתו הקשה.
  ד"ר אלכס היה לב יהודי אמיתי הנכון לעזור לכל אדם מכל גזע ומין ללא מחיצות והבדלים, והכל הכל במסירות אין קץ, ותמיד תמיד עם חיוכו הנצחי הבלתי נשכח.
  הוא היה מסוג האנשים שלא נפגשים עימם כמעט ביום יום, איש אשר רוח בו, רוח של אהבה, רוח של מסירות, רוח של סיוע, רוח של תמיכה, רוח של הבנה, רוח של טוב לב שאין הרבה כמותה.
  הכרותי עם ד"ר טננבאום היתה רבת שנים במסגרת עיסוקי בחינוך ועזרה לנשמות יקרות שהחיים לא בדיוק חייכו אליהם, והוא, האיש הנפלא והיקר הזה, תמיד נתן את עצמו ליבו ונשמתו לעזור לזולת.
  מקצועיותו היתה לשם דבר, תפיסתו החדה והמהירה, והבחנתו המדויקת והקולעת היתה היחודיות שלו.
  ויחד עם זאת צניעותו! כן צניעותו היתה נדירה ובולטת לכל אדם שנפגש עימו, התנהגותו היתה בכזו "ענוה", אף פעם לא נתן למעמדו להעבירו על דעתו, ותמיד דיבר עם כל אחד, מבוגר צעיר או ילד רך, בגובה העיניים וחיוך כובש.
  זו אבידה שאין לה תמורה.
  נבקש מקל מלא רחמים שיפרוש כנפיו ברחמים על נשמתו, ויהיו צניעותו מעשיו וצדקותיו שעשה עם בניו של הקב"ה, ועם כל אשר בצלם אנוש הוא, מליצים יושר עבורו בעולם שכולו טוב, ותיהיה נשמתו צרורה בצרור החיים, ויקיץ יחד עם כל שוכני עפר לעתיד לבוא בעולם הבא אמן ואמן.

  תנחומיי למשפחתו היקרה, מן השמים תנוחמו, ומעשיו יהיו לכם לגלעד עדי עד.

  המשתתף בצער עמוק
  מוקיר זכרו
  משה

 18. נורית

  ד"ר טננבאום היקר הלך לעולמו, כל כך עצוב להיפרד מאדם שהיה רופא בליבו ונשמתו, אוהב, חם, לבבי, מקצועי, נותן יחס אישי ובגובה העיניים לכל אדם באשר הוא. בתחילת דרכי המקצועית היה המנהל של המכון להתפתחות הילד בירושלים, ונהניתי מאוד לעבוד עמו וקיבלתי השראה מהנועם, האכפתיות והדאגה שלו למשפחות, לעמיתים לעבודה ולסטודנטים לרפואה שלמדו אצלו. בהמשך הדרך כפסיכולוגית התפתחותית, הפניתי אליו את המשפחות שנזקקו לייעוץ וליווי רפואי, בידיעה שאני שולחת אותם לידיים טובות, מקצועיות, אנושיות וחמות.
  צר לי מאוד על הפרידה ממנו וחסרונו מורגש לי עד למאוד.
  נורית

 19. נתי

  אני זוכרת כל רגע ורגע כשהגענו לפגישה ראשונה אליו לפני האימוץ של ביתי..
  נעים לבבי מבין את כל החששות. אני והורי לא שכחנו אותו ובכל הזדמנות אנו מזכירים אותו בחום רב. אחרי שחזרנו עימה ארצה הוא בדק אותה שוב..מרצונו.
  הערכנו אותו מאד וכולנו בהלם מלכתו.
  העולם הפסיד רופא ואיש נהדר.

 20. מעין

  קיבלנו בתדהמה ועצב רב את ההודעה על פטירתו של ד"ר טננבאום.
  איש מיוחד עם נשמה ענקית ואופטימיות אינסופית.
  ד"ר טננבאום ליווה אותנו בתהליך האימוץ של בתנו ולא נשכח אותו לעולם.
  שלא תדעו עוד צער.
  מי ייתן וינוח על משכבו בשלום .

 21. אריה

  הצטערנו עד מאוד לשמע הבשורה המרה על פטירתו של ד"ר טננבאום.
  התוודענו לד"ר טננבאום בשעה שאבחן את בננו על הרצף. בישרות, בכנות ועם המון אמפטיה הוא מסר לנו את האבחון, ובד בבד פתח לנו דלתות להמשך. שנה אחר כך קבענו אצלו תור נוסף על מנת להראות לו את ההתקדמות שבננו עשה. השמחה שלו על ההתקדמות האירה את עיננו והפיחה בנו תקווה.
  רצינו לקבוע תור נוסף ולצערנו שמענו על הבשורה המרה.
  יהי זיכרו ברוך.

 22. לאה שלמה (מנדרובסקי)

  בס"ד
  למשפחת טננבאום היקרה,
  שמעתי בצער רב על פטירתו ללא עת של ד"ר טננבאום היקר. זכיתי לעבוד לצידו לפני שנים רבות במרכז להתפתחות הילד ברחוב שטראוס בירושלים. עבדנו יחד שנים רבות, והוא זכור לי תמיד כאדם מאיר פנים, ונדמה לי שלא ראיתי אותו מעודו כועס, גם כשהיו לו סיבות לכך, וזו מעלה גדולה ונדירה. אזכור אותו תמיד כאדם נעים הליכות, איש מקצוע סקרן, אמפאתי, זריז ועם זאת סבלני, חייכן ובעל הומור דק, שניתן היה לי להתייעץ עמו גם בעניינים אישיים, כאם מודאגת לילדים רכים.

  חבל על דאבדין,
  ואני משתתפת בצער המשפחה על לכתו ללא עת .

 23. אפרת

  ביולי 2000 נסענו יחד עם ד"ר אלכס טננבאום למסע אימוץ באוקריאנה ,היינו איתו ברכבות לילה,למדנו את ההומור והחוכמה של האדם המקסים הזה.בזכותו האימוץ היה קל יותר.
  עברנו איתו בבתי ילדים. התרשמנו מהמקצוענות מהדאגה והאיכפתיות, הכרנו אדם שהיה מסור ונאמן למקצוע רפואת הילדים,בשביל אלכס היה מספיק מבט אחד כדי לאבחן את הילדים. בנסיעה הזו מצאנו את בתנו המקסימה
  שהיום בת 13 .
  מאוד מצטערת שבמשך השנים לא באתי "להשוויץ" בפני הדוקטור
  ולהראות לו את ההתפתחות . נזכרתי היום, שטסנו מאודיסה לאיסטנבול ובילינו איתו יום שלם והספקנו גם להיות תיירים באיסטנבול.
  יהי זכרו ברוך !
  למשפחה – משתתפים בצערכם הכבד!

 24. לילי ושלמה ברגרבאום

  משפחת טננבאום היקרה,

  המומים וכואבים את מותו של אלכס, אדם חם אוהב ואהוב שתמיד נתן עצה טובה, מילה חמה ועידוד. כשכן, חבר ורופא יחסר לנו מאוד.

  תהה נשמתו צרורה בצרור החיים

  ואתם משפחה יקרה, תנוחמו עם שאר אבלי ציון.

  תהה נשמתו צרורה בצרור החיים.

 25. כנרת סבן

  היחידי שמילותיו חקוקות גם אחרי 11 שנה, רופא, מורה, מרצה, איש יקרות. אדם שאהב את עיסוקו וראה בו שליחות, גידל דורות של סטודנטים וטיפל ברבבות ילדים, כמה מילים שלא נכתוב וכמה סיפורים שלא נספר לא יאמרו מספיק גדולתו.
  תנוחמו מהשמים. יהי זכרו ברוך.

 26. טובה

  למשפחת טננבאום,
  בצער רב ראיתי כרגע את ההודעה על פטירתו של ד"ר טננבאום.
  ד"ר טננבאום ליווה אותי בתהליך האימוץ של בתי באוקראינה ב2008.
  מאוד התרשמתי מאישיותו,מאנושיותו,מרגישותו ומהמקצועיות שלו.
  הוא השרה אווירה נעימה וקלילה ודיבר בגובה העיניים.
  דמותו מלווה אותי ואת בתי עת אנו פותחות את ספר האימוץ ומתבוננות בתמונות.
  יהי זכרו ברוך.תהא מנוחתו עדן.תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.
  אני משתתפת בצערכם ומחזקת אתכם.שלא תדעו עוד צער.

  • סימונה קוהל [סרור]

   ד"ר טננבאום היקר,
   אני רואה את המודעה ולא מאמינה. זה לא נכון, אני אומרת. זה לא יכול להיות. זה לא אמיתי. זה בודאי לא ד"ר טננבאום שאני מכירה, שרק השבוע הפניתי אליו משפחה וחיכיתי למוצא פיו.
   ד"ר טננבאום היקר, כל מי שפגש אותך התרשם מיד מאישיותך הנפלאה, מרוחך הנעימה, ממקצועיותך הרבה.
   אני מבקשת להודות לך על כל מה שלמדתי ממך, על הזכות לעבוד במחיצתך ועל הפרגון שנתת תמיד.
   הלואי וירבו רופאים כמוך.
   נוח על משכבך בשלום.
   כואבת מאוד, סימונה.

 27. סימונה קוהל [סרור]

  ד"ר טננבאום היקר,
  אני רואה את המודעה ולא מאמינה. זה לא נכון, אני אומרת. זה לא יכול להיות. זה לא אמיתי. זה בודאי לא ד"ר טננבאום שאני מכירה, שרק השבוע הפניתי אליו משפחה וחיכיתי למוצא פיו.
  ד"ר טננבאום היקר, כל מי שפגש אותך התרשם מיד מאישיותך הנפלאה, מרוחך הנעימה, ממקצועיותך הרבה.
  אני מבקשת להודות לך על כל מה שלמדתי ממך, על הזכות לעבוד במחיצתך ועל הפרגון שנתת תמיד.
  הלואי וירבו רופאים כמוך.
  נוח על משכבך בשלום.
  כואבת מאוד, סימונה.

 28. ענת ענבר

  תכננו להגיע היום מירושלים לשבעה אך השלג שנערם מונע מאיתנו לצאת לדרך.
  עבדתי עם ד"ר טננבאום עד שנת 1997 במרכז להתפתחות הילד כעובדת סוציאלית.
  במשך שנים רבות הייתי מלאת הערכה ליכולותיו המקצועיות, לגישתו ולרגישותו כלפי ההורים שהגיעו מלאי חרדה למרכז עם ילדם, למילות העידוד והחום שפוגגו ולו במעט את האבחון, שהיה לא פעם קשה, ואת החברות שהפגין כלפינו העובדים.
  למדתי ממנו רבות ונהניתי לראות אותו בודק ילדים ונהנה הנאה עצומה מהמצוע שבחר.
  רביתי להתיעץ איתו גם בענייני התפתחות של ילדי ולפני כחדשיים כשנולד נכדי הבכור, הודעתי לבני שאת בדיקת ההתפתחות הראשונה נעשה אצלו- כמה חבל שלא זכינו לכך.
  אני בטוחה שרופאי התפתחות רבים זכו ללמוד ממנו ומקוה שימשיכו את דרכו ומזגו .

 29. איתן

  אני בן 11 וזכיתי להכיר את ד"ר טננבאום מגיל 9 חודשים כ-25 מפגשים. אני זוכר שכל פעם כשנפגשתי עם ד"ר טננבאום הוא התייחס אלי ונתן לי הרגשה שיש עם מי לדבר .
  כואב באבלכם איתן.

 30. אמונה

  ד"ר טננבאום היקר באדם. אנו כהורים מרגישים שחייבים לך המון . בפעם האחרונה לא זכיתי לפגוש אותך (רק בעלי ובני) .לא הספקתי להגיד לך תודה על 12 שנה שליווית אותנו… אדם צדיק וצנוע בעל זכויות ללא סוף.
  תהא מליץ יושר שם למעלה על משפחתך היקרה על מטופלך ועל כולנו.
  תהא נשמתך צרורה בצרור החיים.
  בכאב גדול…

 31. גבי ומיכל עילם

  בצער רב נודע לנו על פטירתו של אלכס.
  אבא של אלכס הייה הרופא ילדים של משפחתי (בובליק) ברוסריו וטיפל בי כשהייתי ילד, עדיין זוכר את המרפאה שלו.
  בארץ אלכס טיפל מגיל אפס בשלושת ילדינו (הגדולה כבר חיילת).
  אלכס לא הייה רופא רגיל, קודם כל הייה אדם, טוב לב, מרגיע וידיד.
  הייתה לי זכות גדולה להכיר אותו.
  הוא יהיה מהאנשים שתמיד יחיו בזיכרון של רבים מאיתנו ולא רק בקרב בני המשפחה.
  בשמי ובשם מיכל אשתי, חיבוק לכל משפחת טננבאום

 32. אילנה ואיתן פלג

  הכרנו את אלכס לפני 25 שנה עת נולד בננו. מאז במשך שנים, עד שעזב את ירושלים, הוא היה האורים והתומים שלנו בכל הקשור לבריאות הילדים. בריאות במובן הרחב של המילה, כפי שהוא ברוחב ליבו, עמקות ידיעותיו, כישרונותיו הרבים והנשמה היתרה, ידע לטפל בה.

  באחד המקרים בננו שהיה בן שנתיים לא יכול היה פתאום ללכת. אלכס היה בשבתון בבוסטון. הרופא שבדק את בננו לא ידע לאבחן את הבעיה ושלח אותנו לחדר מיון. בילינו שעות ארוכות מאד שם, צילומים, בדיקות וכו׳. לא מצאו דבר. הצלחנו לאתר את מספר הטלפון של אלכס בבוסטון (טרום פלאפון). בשיחה של דקה, כולל הברכות, מה נשמע וכו׳ הוא אבחן את הבעיה ממרחק כל כך גדול. הוא שאל שאלה פשוטה שכל הרופאים לא ידעו לשאול והיא, האם הילד עשה פעילות גופנית חריגה. כששמע שקנינו לילד אופניים חדשים ונסענו איתו, הוא אמר שטויות, יש לו פשוט התכווצות שרירים. זה כמובן היה מדויק.

  זה אלכס.

  חבל על דאבדין ולא משתכחין.

  אילנה ואיתן פלג, ירושלים

 33. עדית חלד

  נדהמתי לשמוע על מותו של אלכס טננבאום. היינו אמורים לבוא אליו בסוף החודש.
  הומלץ לנו לפנות אליו לפני כ 13 שנים,כשבתנו היה בת שלוש. לאחר מסעות ארוכים ומציקים אצל רופאים שונים הגענו אליו,,,
  בניגוד לכל הנאמר לנו עד כה,הוא הציע להניח לילדה,לתת לה לגדול,לחזק אותה בכל דרך אפשרית,יחד עם מעקב שאינו פולשני
  ומילא מה שאמר,אלא איך שאמר.. בסבלנות,בחיוך,בחיוביות אמיתית שאינה מתנשאת,,
  נדיר שפוגשים אדם שהרוח החיובית,האוהבת,משוללת אגו נפוח,היא אותנטית כל כך.

  אנחנו עצובים והמומים לשמוע על פטירתו.
  הוא יחסר לנו מאד.
  לא יודעת אם זה עוזר ( לי אישית מחשבה שכזו סייעה קצת בפרידתי מאמי) אבל
  זכרו שהיתה לכם הזכות לחיות במחיצתו של אדם מיוחד במינו (ואיני מרבה בהגדרות שכאלה)
  חיבוק גדול והשתתפות בצערכם
  עדית

 34. אורה

  בתדהמה ובצער עמוק קיבלנו את הבשורה על מותו בטרם עת של אלכס טננבאום.
  אכן היתה לי הזכות להכיר את אלכס כרופא, שבדק את ילדיי הבריאים בחדוה ובאהבה.
  כאיש מקצוע שנסע למקומות נידחים בעולם עם אחריות לאין קץ למשפחת ההורים המאמצים וכבן אדם. אלכס היה איש מדהים, עדין נפש אופטימי ורגיש להורים ולילדים. גם אם העביר ביקורת היה זה ממקום חומל וזהיר.
  אלכס אדם ורופא מהשורה הראשונה.
  מותו הוא אובדן ברמה לאומית.
  ומר לי מר לי בלב.
  נינצור את זכרך בליבנו לעד.
  אורה

 35. מוריה

  למשפחה היקרה,
  הצטערנו מאוד לשמוע על פטירתו של ד"ר טננבאום. כלל לא ידענו על מחלתו עד כה.
  פעמיים הצטלבו דרכינו – עת בדק כל אחת משתי בנותינו, אשר שתיהן התאחרו בהתפתחותן.
  התרשמנו ממקצועיותיו ומאנושיותו כלפינו במהלכם.
  משפט חיזוק אחד, שאמר לנו מתוך הבנה מעמיקה לנפש האדם ורגישות רבה, מלווה אותנו לאורך כל הדרך בהתמודדות עם קשייהן.
  מהשמים תנוחמו. יהי זכרו ברוך.

 36. בית שרמן

  משפחת טננבאום היקרה!
  בעצב רב שמענו על פטירתו של אהובכם, הרופא והאדם המיוחד שהכרנו, אהבנו ועבדנו בשיתוף למעלה מ-30 שנה.
  אלכס ליווה את ילדי בית שרמן באיבחונים ישירים, ובייעוץ לצוות המטפל. בית שרמן הוא בית מעבר לילדים בסיכון בגיל הרך, אשר מגיעים אלינו עם צו של בית משפט לאחר מצבי הזנחה קשים. הילדים חבולים בנפשם ובגופם. השאלות ההתפתחותיות עומדות במרכז האיבחון הכולל של הילדים, ומשפיעות על מתן ההמלצות שלנו לתוכניות ארוכות טווח עבורם.
  זכינו כצוות להכיר רופא מסור, איש יקר, ששילב תכונות מקצועיות ואישיותיות ברמה הגבוהה ביותר. ידענו שיש לנו על מי לסמוך, והילדים שהגיעו אליו, לרוב מפוחדים ומאויימים מקשר, זכו מיד לחיוך מרגיע, ובדרך המיוחדת שלו קיבל אותם וגרם להם גם לתת בו אמון ולשתף אתו פעולה באיבחון.
  אנו כצוות ידענו שאנו יכולים לפנות אליו בכל יום ובכל שעה וניזכה להתייחסות מיידית.
  אלכס יחסר לנו מאוד, יהיה זכרו ברוך.
  צוות בית שרמן, בלומה אתי ו-שלמה.

 37. גבריאל דנילוביץ

  בצער ובהלם שמעתי היום על פטירתו בטרם עת של דר' אלכסנדר טננבאום אני מתקשה לקבל את לכתו פשוט בלתי נתפס שהוא נקטף מאתנו בטרם עת כאשר שאלתי אותו על מצבו תמיד שידר אופטימיות תמיד אמר שמצבו כעת טוב יותר
  אדם יחיד ומיוחד במינו רופא שקורות חייו ממלאים חיים שלמים להם עזר וסייע ללא לאות את דר' אלכסנדר טננבאום זכיתי לפגוש לפני כ 10 שנים מאז הוא ליווה את ילדי על כל צעד ושעל ילדיי ואני זכינו להכיר בראש ובראשונה אדם יקר אישיות מדהימה מלאת חן והומור בבית היה לנו לדר' טננבאום כינוי מיוחד שמספר הכול על האיש המיוחד אני וילדיי כינינו את דר' אלכסנדר טננבאום הרופא המצחיק הוא ידע לגשת לילדים לגעת וללטף את הנפש הצעירה של כל ילד וילד ובניגוד לכל פגישה עם כל רופא אחר איליו הילדים שמחו תמיד להגיע
  יהי זכרך ברוך דר' טננבאום תמיד ננצור אותך בליבנו
  ילדיי אהבו את האיש המיוחד על שום היותו איש מקסים בעל חן וקסם אישי הוא לא היה עוד רופא מין המניין הוא היה הרופא

  Dolor y conmoción Hoy me he enterado del fallecimiento prematuro del Dr. Alejandro Tenenbaum Tengo dificultad para aceptar la pérdida simplemente inconcebible que nos recogió antes de tiempo cuando le pregunté acerca de su siempre irradiaba optimismo siempre dijo que su condición es ahora mejor
  Biografía médico individual y exclusiva llenar toda una vida han contribuido y ayudado incansablemente Dr. Alejandro Tenenbaum pude conocer antes de unos 10 años desde que acompañó a los niños en cada paso de mis hijos y yo tenía que saber en primer lugar y ante todo un ser querido personalidad increíble lleno de encanto y humor fue tenemos Dr. número apodo Tannenbaum particular de todo el hombre especial Mis hijos y yo llamé a mi doctor Alejandro Tenenbaum divertido del doctor sabía acceso de los niños a tocar y acariciar el alma joven de todos los niños y en contra de todas las reuniones con otros niños al médico Ilio felices siempre que sea su memoria gracias al Dr. 'Tannenbaum siempre me sigues en nuestros corazones
  Mis hijos les encantó el hombre especial porque era un hombre encantador, con la gracia y el encanto que no era un tipo normal de médico era médico

 38. ארנה

  הצטערתי מאוד לשמוע על מותו ללא עת של ד"ר טננבאום, אותו זכיתי להכיר דרך הטיפול בבתי. רופא מעולה ובן אדם, לא תמיד שני אלה באים ביחד… התפעלתי מיחסו העדין והחם ומיכולתו המהירה ליצור קשר עם ילדים. הוא יחסר לנו מאוד.

 39. מירי בן ישעיהו

  משפחת טננבאום היקרה היום בצהריים הגעתי לישיבה בבה״ס לדון בעלייתה של תלמידה לחטיבה והגענו למסקנה שאנו זקוקים לאבחון מסוים לפתע אמרה יועצת התקשורת חבל שטננבאום לא איתנו הזדעקתי ממקומי מה כבר הרגת אותו מסכן רק לפני שלושה שבועות ביקרתי אצלו היא התנצלה ואמרה שלפני שבועיים נפטר נשארנו המומים וכואבים אני ובעלי ולא ידענו איך לבשר לילדים שהעריצו את האיש היקר והמיוחד רצתי הביתה ומיהרתי לחייג למרכז להתפתחות הילד לדבר עם רותי המזכירה שתגיד לי שיש טעות אבל לצערי רותי אישרה את הידיעה ואמרה שאנחנו היינו המטופלים האחרונים שלו עוד יותר הזדעזעתי מודה אני לבורא עולם שזיכני להיות במחיצתו של אדם כה יקר,חכם,שנון,רגיש,ובעיקר מקצוען בתחומו נוהב אותך לעד ותודה על הכל מש״פ בן ישעיהו

 40. מירי בן ישעיהו

  משפחת טננבאום היקרה היום בצהריים הגעתי לישיבה בבה״ס לדון בעלייתה של תלמידה לחטיבה והגענו למסקנה שאנו זקוקים לאבחון מסוים לפתע אמרה יועצת התקשורת חבל שטננבאום לא איתנו הזדעקתי ממקומי מה כבר הרגת אותו מסכן רק לפני שלושה שבועות ביקרתי אצלו היא התנצלה ואמרה שלפני שבועיים נפטר נשארנו המומים וכואבים אני ובעלי ולא ידענו איך לבשר לילדים שהעריצו את האיש היקר והמיוחד רצתי הביתה ומיהרתי לחייג למרכז להתפתחות הילד לדבר עם רותי המזכירה שתגיד לי שיש טעות אבל לצערי רותי אישרה את הידיעה ואמרה שאנחנו היינו המטופלים האחרונים שלו עוד יותר הזדעזעתי מודה אני לבורא

 41. מירי בן ישעיהו

  מודה אני לבורא עולם שזיכני להיות במחיצתו של רופא,אישיות,ואדם כה יקר,חכם,אהוב.שנון,ובכיכר מקצוען אמיתי בתחומו,תחסר לנו מאד אוהבים אותך ותודה על הכל תהיה נשמתך צרורה בצרור החיים.מחבקים אותך תמיד ומסרבים להיפרד מש״פ בן ישעיהו ירושלים.

 42. דלית

  משפחת טננבאום היקרה!! התבשרנו היום על מותו של אלחנדרו, כל כך עצובים וכואבים על מותו בטרם עת של איש דגול אנושי ומקצועי ברמה שלא ניתן לתאר במילים!!! הכל התחיל לפני המון שנים כאשר אביו ז״ל של אלחנדרו טיפל בילידי המשפחה, והטיפול המשיך באופן הכי טבעי על ידיו, טיפל במסירות אין כץ בכולנו, עד היום מזכירים אותו כמעט בכל יום בזכות עצותיו המיוחדות ויחידות..
  כמה עצוב!!! לפני 8 חודשים נולדו לי תאומות ודבר ראשון שעשיתי היה לרוץ אליו בכדי שיבדוק אותן ובכדי להרגע, דמותו וגישתו כל כך הרגיעו.. ובאמת כך היה!! לפני כשלושה חודשים רציתי לפנות אליו שוב ומשלא חזר אליי הבנתי שמשהו לא טוב קורה… מכיוון שתמיד חזר להודעותינו… ליבנו כאוב ועצוב, סוגרים מעגל של 30 שנה ויותר,,, אוהבים אותו לעד, משפחת מוגרבי, פרי טוני וג׳ני, וכמובן כל ילדי המשפחה

תנחומים are closed.