יעקב אסס ז"ל (1953- 2001)

יעקב אסם זל

יעקב אסס ז"ל (1953- 2001)

ביום שישי, 12 בינואר 2001, הכה בנו הברק כשקיבלנו את הידיעה המרה על מותו הפתאומית של חברנו יעקב אסס. יעקב, שעבד עמנו משנת 1977 כמפעיל מערכות מחשב בכיר, היה הכול, זולת מי שלשמו נקשרים מושגים של מחלה או מוות. דמות ססגונית, חרוץ, חייכן, חברותי ונמרץ. חזותו מטופחת ומהודרת. אדם שאי אפשר להתעלם מנוכחותו. תחילת דרכו של יעקב במרכז החישוב הייתה בעידן המחשבים המרכזיים הגדולים, ומאז היה שותף ומוביל בכול התהליכים שעברנו ביישם טכנולוגיות המידע המתחדשות חדשות לבקרים. בצד פעילותו המקצועית, הטביע יעקב את חותמו בהקניית ערכים של אסתטיקה, סדר ויופי, שנבעו מאהבתו למקום עבודתו. הליכתו מאתנו באופן כה אכזרי, הותירה בלבבות כולנו צלקת שלא תירפא. דמותו המיוחדת נשקפת אלינו מכל פינה והזיכרונות המשותפים, משנים רבות של עבודה וידידות, מלווים אותנו בכל אשר נפנה ואינם נותנים מנוח. יעקב הלך מאיתנו בן 47. הוא יישאר צעיר לנצח.

היה שלום ידיד ורע.

תהא נשמתך צרורה בצרור החיים.

יהי זכרו ברוך.

חיים פ', בשם כל החברים במטכ"ם.

במלאת שלושים למותו של יעקב אסס, קראה רעייתו, יפה, אף היא עובדת רפא"ל, שיר לזכרו של בעלה האהוב. הדברים מובאים במלואם להלן:

אהובי,

היום מלחש, הגלים גועשים,

הרוח מלטפת,

את הקבר שלך.

תכול השמיים והים ממול

וזוג ציפורים אוהבות

את הקבר מקשטות.

מה הן אומרות

מה הן לוחשות

איזה סוד, איזה רז

לו היא אומרת

שאותו היא אוהבת

את כל שביקש לו היא מוסרת

את הים

הברוש והנחל והנה פרחים

והנה שמיים

ואת בניה היא אוחזת

מאחדת מגוננת

לאופק מביטה

בגעגוע וערגה.

                  אשתו יפה.

Share Button

תנחומים אחד

כיתבו תנחומים על מודעת אבל

האימייל לא יוצג באתר.

גודל You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. ניתן לשים קישור ליוטיוב Drop file here