יצחק וייל ז"ל

אבלים: בניו: מישאל וייל ובני ביתו, נתנאל וייל ובני ביתו, חברון וייל ובני ביתו וקיבוץ שדה אליהו.
ההלוויה התתקיים ביום א' ה- 14.04.13, בשעה 16.00, בית עלמין קיבוץ שדה אליהו.
המנוח היה חבר הקיבוץ.

חברת אל על מנחמת את הקברניט מישאל וייל על מות אביו.

Share Button

4 תנחומים

 1. לאה ויוסף אתאלי

  יצחק ז"ל היה מורנו ורבנו מהיום שהגענו לארץ ונקלטנו בקיבוץ שדה-אליהו. הוא לימד אותנו את "התורה הגואלת" של ארץ ישראל המשלבת את התורה, העם והארץ. בזכותו הכרנו את תורת הר קוק, שלמדנו מפי הרב צבי יהודה והרב הנזיר. אנו מרגישים יתומים בלעדיו, אבל נמשיך ללכת לאורו.

 2. דעאל אביחיל

  יחק וייל, עבורי היה מודל נפלא של ממשות עקרון תורה ועבודה. הערך של קיום התורה ב100 אחוזים, ומתוך מסירות נפש, כאשר היה קם ב3.5 בבוקר על מנת להקדים וללמוד עד שעת התפילה ומחד גיסא-איש עבודה שעושה בעבודתו המקצועית את המירב ובמקסימום . זה שלוב נכון ונפלא של תורה ועבודה – הרב יצחק וייל איש שבעיניי ייצג את הערך הנכון להבנתה ש תורה וויעודה, ומשך לתוך העולם הזה את הגשמת היעודים התורה ועבודה,

  חבל על דאבדין ולא משתכחין

 3. אברהם יצחק קשתיאל

  הכרתנו הראשונית שלנו עם יצחק היתה כסדרן מחלק מים לענפי המשק בקיבוץ.
  כמו שידוע אין מים אלא תורה,יצחק היה גם מחלק ידיעת התורה לכל הרוצה,לכל הצמא .
  וכך יצחק העמיד תימידים הרבה.ואני ביניהם.למדתי אתו כחברותא כמעט כל יום אחרי העבודה ,ב 10 השנים שהייתי בקיבוץ,היה מעביר בשמחה ובאופטימיות את תורתו,זהו שנים של חויה,וקבעתי לעצמי שהוא מורי ורבי.
  במיוחד הוא ידע להעביר את תורת הרב קוק,שהיתה אז נדיר וחזון לא נפרץ ולא ידוע אפילו בישובים כמו קיבץ.עולה בזכרוני את השבתות "תקופת הדבש" של הגרעין הצרפתי,בירושלים.איך יצחק ידע להדריכנו ברחובות של ירושלים של אז (תשכא)
  הביקורים שתכנן לגדולי המחשבה שנספוג ונתבשם מאיתם.כמו הביקור אצל "הנזיר"
  הביקור המרשים אצל הפילוזוף האיטלקי פצויצי.ובמיוחד שתי הביקורים אצל הרב צבי יהודה,.
  יצחק ידע להעביר לנו תורת הגאולה ,וכך נדע להתמודד עם משברים של אמונה ולצקת בתוכנו ועבורי,אמונה -צדקת הדרך,
  יצחק הוא היה וישאר מורי ורבי ,ולא רק לי אלא גם לילדי שהולכים בדרך זו,
  ואנו חייבים הרבה תודות
  יהי זכרו מבורך עדי עד
  אברהם יצחק קשתיאל

 4. קלר סויד

  משתתפים מאוד בצערכם.

  נודע לנו רק היום על פטירתו של יצחק וייל לאחר שוטטות באינטרנט,קלר סויד אליה אני נשוי (מאיר, קוקו) עברה את הגיור שלה בקיבוץ שלוחות לפני 35 שנה. לקלר נודע על יצחק היושב בקיבוץ השכן שדה אליהו כשומר שבת ובעיקר כדובר צרפתית. קלר יצרה איתו קשר ובכל תקופת שהייתה בשלוחות לוותה ונעזרה רבות ביצחק. לאחר סיום הגיור ובמכשולים קשים נפתרה בעייתה של קלר ועמדנו לחופה, לשמחתנו לווה את קלר לנישואים יצחק וייל.
  יהי זכרו מבורך לעולם

כיתבו תנחומים על מודעת אבל

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

The maximum upload file size: 256 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.