ישראל פריצקר ז"ל

המשפחה מודיעה כי במלאות 70 שנים להרצחו של יקירם תתקיים התייחדות עם זכרו ביום ו' ה- 09.08.13, בשעה 09.30, בית עלמין נחלת יצחק גבעתיים.
המנוח היה לוחם באצ"ל שנרצח ע"י לח"י.

Share Button

2 תנחומים

 1. אמירה קהת / העמותה לתולדות חיפה

  למשפחת פריצקר שלום
  קראתי את סיפורו של ישראל פריצקר ז"ל בידיעות אחרונות וזועזעתי. כן, היו עוד מקרים כאלו, לצערנו.
  אני עורכת מאגר מידע של סיפורי בתים ואנשים בחיפה. הבנתי שיש קשר כלשהו בין ישראל פריצקר ז"ל וחיפה. אם כן – אודה לכם מאד אם תכתבו לי מה הייתה כתובתו או כתובת הוריו (הבנתי ששם האב היה יצחק, מה שם האם ופרטים ביוגרפיים נוספים על המשפחה, כגון מקום לידה, תאריכי עליה ומשלח יד?). זאת כדי שאוכל להוסיף את סיפורו העצוב של ישראל למאגר סיפורי הבתים של העמותה לתולדות חיפה. כמו כן האם יש קשר עם האדריכל יעקב פריצקר מהכרמל ועם משפחתם של הקבלנים שמשון ויצחק פריצקר מחיפה?
  אודה לכם על תשובתכם ואני מתנצלת על השימוש במקום זה לשאלות שלי.
  בברכה, אמירה קהת. לא לפרסום כמובן.

  • דליה

   ישראל פריצקר היה אחיו הצעיר של יעקב פריצקר, מבוני חיפה. המשפחה עלתה עם האם לאה, לאחר מות אבי המשפחה בקייב, -בשנת 1922 מאוקראינה לאחר הפרעות. הם נסעו דרך קונסנטינטפול בה שהו שנה עד להפלגתם באניה לחיפה. האם הגיעה לא"י עם חמשת ילדיה ונכד. ישראל היה בן 8 בעלותו לא"י. במהלך השנים היה תלמיד בביה"ס הראלי ופעיל בבית"ר בנערותו ומפקד אצ"ל מחוז הצפון בשנים 1936-1939.
   יעקב פריצקר היה אביהם של שמשון ויצחק פריצקר.
   לגבי מגוריהם: בשנים הראשונות גרו בעיר התחתית במקום בו גרו היהודים, לאחר מכן עלו להדר הכרמל אך אנני יודעת מה היתה כתובתם. בשנים יותר מאוחרות גר יעקב פריצקר ברחוב הגידם (כיום יוסף שמו).
   מאד יתכן ששמשון פריצקר ידע פרטים על הבית שבו גרה המשפחה בהדר בחיפה, בטרם נישאו הבנים וגרו עם משפחתם במקומות השונים.
   ישראל פריצקר גר עם משפחת אשתו ימינה ברח' סירקין 27.
   בברכה ובהצלחה,
   דליה

כיתבו תנחומים על מודעת אבל

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

The maximum upload file size: 256 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.