מאיר שמעון כוגן ז"ל

בית רפאל
אבל על מותו
של חברנו לעבודה
מאיר שמעון כוגן ז"ל
ומשתתף בצער המשפחה

Share Button

5 תנחומים

 1. אבי גצלר

  חבר נעורים מימי התיכון הריאלי והפקולטה לאווירונאטיקה בטכניון. אדם ישר, צנוע ואיכותי, מלח הארץ במובן העמוק והשורשי. הקים משפחה גדולה ומפוארת. בנה ביתו במעלות כחלק מתחושת שליחות ציונית עם הוויה דתית לאומית. איש מקצוע מבריק שעל שמו פתרונות מבריקים ויצירתיים במערכות רבות של רפאל. יהיה זכרו ברוך. תנחומים לחיה אשתו, לרבקה אחותו למשפחה.

 2. מיכאל בן חורין

  הי חסיד, הי עניו, כמה גיבור. יחד למדנו בטכניון-אווירונאוטיקה מחזור תשכ"ט 1969. כגודל כשרונו-כן גודל ענוותו וצניעותו. סיים ראשון בפקולטה. בן לפרופסור אברהם כוגן ממייסדי חמ"ד (חיל מדע) ממנו צמחה רפא"ל. כאביו, הקדיש עצמו להגנת עם ישראל בארצו. פרוייקט הגמר שלו, לפני כ 50 שנה, היה בניית מודל מעשי למכשיר הסאגוויי. בלי מחשב, אף בלי מחשבון, הכל בראש ובידיים. גאון במיכניקה. כבר בנעוריו יצר כ 10 סוגי שעונים שכולם מבוססים על עקרונות מיכניים שונים. ראש גדול וירידה עד לפרטים הקטנים. לא התפאר במעשיו מעולם. בניו ובנותיו ממשיכים דרכו: מהנדסים, אנשי חינוך, מיישבי הארץ וגם טייס. ייצב ובנה יחד עם רעייתו חיה לבית שילוח מקיבוץ יבנה -משפחה עניפה לתפארת. רוב בכי ותחושת אובדן עצומה בשבוע שחל בו ט' באב. על אלה אני בוכיה, עיני, עיני יורדה מים. חבל על דאבדין-ולא משתכחין. זכרו משוקע בצאצאיו-ממשיכי דרכו.

 3. נתן רז

  עם הגעתי לרפאל במאי 1980 מאיר היה בין ראשוני המברכים, וכבר אז הבחנתי באדם עם לב ונשמה. במסגרת עבודתי היו בינינו מספר עבודות ותכנונים משותפים בהם ראיתי אדם עם רעיונות מכאניים מיוחדים ויוצאים מהכלל שחלקם הסובבים לא הבינו. ניתן היה להבחין אצל מאיר בתכונות מיוחדות ורעיונות יוצאים מהכלל במסגרת חקר תקלות. ניחן ברעיונות מכאניים/טכניים מדהים.
  מותו של מאיר היא אבדה גדולה למשפחתו ולרפאל.
  יהי זכרו ברוך

 4. גדי מאיר

  הייתי מדריכו של מאיר ז"ל בגדנ"ע הריאלי ואחר-כך נפגשנו פעמים לרוב החל מהפקולטה לאווירונאוטיקה בטכניון, בהמשך הקריירה המקצועית ועד לשנים האחרונות. אהבתי מאוד את מאיר והערכתי אותו בכל היבט שהוא. יהי זכרו ברוך.

כיתבו תנחומים על מודעת אבל

האימייל לא יוצג באתר.

גודל You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. ניתן לשים קישור ליוטיוב Drop file here