סא"ל טוביה נבות ז"ל

צוות ארגון גימלאי צה"ל (ע.ר.) מנחם את המשפחה על מות יקירם.
המנוח שירת בחיל הרגלים והיה תושב מזכרת בתיה.

Share Button

25 תנחומים

 1. חבר

  טוביה היה האוהד מס 1 של הפועל ירושלים,פלמחניק,בעל תואר שני בהצטיינות בהיסטוריה של עם ישראל,קצין הבטחון של שערי צדק,הרכז האקדמי של הסתדרות הסטודנטים בירושלים, נציב תלונות הסטודנטים בירושלים ומובן קצין בכיר בצה"ל.
  יהי זכרו ברוך.

  • כנרת

   טוביה היה אוהד מספר 1, קצין מספר 1, אבל קודם כל – אבא מספר 1…
   יום אחרי מותו יצא לאור סיפרו – "אחד מבני דורי". ספר מדהים עם אירועים קטנים ומעניינים מהפלמ"ח ומקורות חייו. זהו ספרו השני.

   אבא היה איש מרשים ומעניין, איש רוח אבל גם איש האדמה. בהספד כתבתי לו :
   "אבא אהוב שלי, האם אתה צופה בנו מלמעלה? האם אתה רואה כמה אנשים פה אוהבים אותך? תמיד פחדתי שתמות במלחמה. נפצעת בקרב ודאגתי לך נורא. אבל כל פעם קמת מחדש. כמו מלך. חזק, גיבור איתן ויוצא לקרב שנית.

   היית נכנס הביתה – והבית היה מתמלא באור…

   וודאי נפתחים כעת שעריי שמיים וגדוד של מלאכי עליון מלווים אותך כציפורי גן עדן. הם יהיו איתך במעלות שם למעלה. הם ישמעו את קולך המרשים וייהנו מדבריך החכמים. הם יזכו להיות עם האדם הנפלא, אותו אהבנו כל כך.

   הייה שלום אבא יקר שלי, מבטיחה לך להמשיך וללכת בדרך הישרה שלך, דרך הטוב והחסד."

   • שלום ב.

    טוביה מוכר לי והיה חבר נאמן ואהוב מאז שרותנו בפלמ"ח בתש"ח. לאחר שחרור מהשרות הצבאי נפגשנו לעיתים, עם תקופות בשכיחות גדולה ולפעמים זמן רב
    ללא קשר. אבל בכל מפגש היתה שמחת ידידים עמוקה, ותמיכה ללא גבול באירועים
    קשים. באחד האסונות הקשים שעברו על טוביה הוא כתב לנו על מה שאירע וצרף
    כרטיס ביקור בו מודפס מתחת לשמו: 'אחד שאיכפת לו'.
    על מותו של טוביה שמעתי מבתו כנרת. היא סיפרה לי שטוביה נפטר בזמן שינה וזאת מעין זכיה שצדיקים זוכים בה.

 2. יוני בן-ארי

  בצער רב נודע לי על מפקדי ומורי האהוב טוביה נבות ז"ל. היה לי את הזכות לשרת תחת פיקודו בשנת 1968-1969 וחוויתי ממש איך היהודי הנפלא הזה היה יכול להיות כל כך קרוב לפקודיו.
  יהי זכרו ברוך.

 3. ישראל ילינק ביכ"נ אהל לאה נוה שאנן ירושלים

  שמענו בצער על מותו הפתאומי של יקירכם טוביה נבות ז"ל
  לכבוד היה לנו כי זכינו לארח אתכם בבית הכנסת שלנו ביום
  הברמצוה של נכדכים, ולשמח את טוביה בימיו האחרונים.
  לא תדעו עוד צער.

 4. יוני בן-ארי

  טוביה היה כמו אבא לא רק לילדיו אלא גם לפקודיו. זכור לי היטב אחרי יותר מ45 שנה איך שבימי ששי היה יוצא איתי, והנהג לטיולים בסביבות ירושלים להכרת האיזור. הוא דאג מאד מאד לכל אחד מאתנו. מתוך כל המפקדים שהיו לי בקבע הוא היה הכי אבהי שהיה לי.

  יהי זכרו ברוך

 5. כנרת

  שנה עברה מאז מות אבינו, סבנו היקר והאהוב, טוביה נבות. טוביה היה איש אשכולות, רב מעש ואהבה, איכפתיות אינסופית לזולת, אהבת האדם ואידיאליסט ללא גבול. "שמורת טבע", קראו לו בצבא.
  נעלה לקברו ביום חמישי, 23/8/13, ט"ז באלול, בבית הקברות במזכרת בתיה. יהיה זיכרו ברוך.

 6. לכנרת

  כנרת היקרה אנחנו אוהבים את טוביה ואתכם ואני מאחל לכם רק טוב,וב"ה שטוביה יראה מלמעלה נינים ובני נינים וכן שיראה את הפועל מגדל זוכה באליפות ואת קבוצות הכדורגל מתאחדות ושהקבוצה תהיה בליגת העל

  • כנרת

   לכל המנחמים היקרים, אנא כתבו את שמכם בסוף המודעה כי לא תמיד אני יודעת מי המנחם. תודה לכולכם ! הנה עברה לה עוד שנה. השנה תתקיים האזכרה לאבי טוביה נבות ביום חמישי ה – 11/9/14, בשעה 18:00, בבית הקברות במזכרת בתיה. בתודה ובברכה, כנרת.

  • לכנרת

   אוהבים אותך ואת טוביה,אכן הפועל זכתה באליפות,ב"ה טוביה שהיה מצטיין בכל מעשיו בשערי צדק באוניברסיטה בצבא,בועדה לשביתת הנשק, ביו"ש יזכה כמו שנאמר לראות את ניניו ובני ניניו ואת קבוצות הפועל י-ם והפועל קטמון ממשיכות להצליח,ללא ספק האליפות הזו מוקדשת לטוביה

 7. שוקי לבנון

  את טוביה הכרתי בזמן שרותי ביחידה – "מצוף" האחראית עת מובלעת הר הצופים טרם ששת הימים. היו לנו אז פגישות רבות במשרדו בשכונת רוממה ובעיקר במעבר מנדלבאום בשיירות ובין השיירות בארועים שונים. לימים ביחוד בעת שהייתי עתונאי שסקר את קבוצות הכדורגל והכדורסל בירושלים שוחחנו ארוכות לבקשתו גם כתבתי כתבה ארוכה על אסונו האישי.אהבתי אותו ובלי מרכאות יהי זכרו ברוך
  שוקי לבנון

 8. אוהד הפועל

  למיטב זכרוני בד"כ בחודש זה מתקיימת האזכרה של טוביה ז"ל איש רב מעש גלוי דוגרי אוהד נאמן להפועל ירושלים עובד נאמן באוניברסיטה באגודת הסטודנטים בשערי צדק חייל וקצין נאמן למדינה לצבאה למפקדיו ולפקודיו,איש משפחה שהמזל לא תמיד האיר לו פנים,אבל למרות מה שקרה תמיד חיפש את חצי הכוס המלאה,אני מקווה שעכשיו הוא מביט מלמעלה ורואה את הפועל ירושלים שלו הופכת לאימפריה.כנרת היקרה אנו אוהדי הפועל ירושלים והפועל קטמון אוהבים אתכם

 9. אוהד הפועל ירושלים שרוף

  כנרת ומשחת נבות המורחבת,מדי שבוע שאנו נפגשים,הפרלמנט של אוהדי הפועל ירושלים אנו נזכרים באוהדים שהלכו לעולמם ובראשם טוביה,דני ק. כהן,אלישע לוי,שטרק ,משה ברעם ועוד,אהבנו לבוא למשחק ולשבת ליד טוביה ולהנות מחוש ההומור שלו,תמיד שוחחתי עם טוביה על השירות הצבאי על מיכי ז"ל,על הענינים האישיים שלי,טוביה עודד אותי ללמוד והדריך אותי שהכדורגל והפועל ירושלים חשובים אבל מקום ראשון זה הבריאות והמשפחה.איפה ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא אשר היה כערבה הבוכיה.

 10. שוקי לבנון

  כותב שנית. דמותו לה משה מלפני. מתרוצץ במעבר מנדלבאום. זועק ביציעי קטמון ובוכה על אסונו אסונכם. אדם צבעוני וחכם שסיכת הפלמ"ח לא משה מדש חולצתו. יהי זכרו ברוך אוהב אותך שוקי

כיתבו תנחומים על מודעת אבל

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

The maximum upload file size: 256 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.