סלים פתאל ז"ל

המשפחה אבלה.
ההלוויה תתקיים ביום ה' ה- 01.06.17, בשעה 13.00, בית עלמין מושב נס הרים.

14 תנחומים

 1. משה אלוני

  למשפחת פתאל הניכבדה
  סלים היה לנו מורה דרך גדול.
  ג'נטלמן בר סמכא .איש משכמו ומעלה שמקצועיותו ויושרתו ילכו איתנו מכיריו ומוקיריו לעד.את מי שהיו היפוכיו לא אזכיר משום כבודו.תנחומי הכנים לכם.

 2. יקר צמח רחוב התירוש 15 מיקוד 99788

  משפחת פתאל הנכבדה.
  בצער רב שמעתי על פטירתו של סלים פתאל, שהיה מנהלי הנערץ. סלים פתאל היה בעל אישיות נעלה .אדם תרבותי,אדיב ונעים הליכות. הוא היה בעל יכולות רבות, אבל יותר מכל יזכר כאדם הגון וישר ! אדם ישר דרך,אל תראו במשפט זה כפרזה,שנאמרת וחולפת. כאן נאמרת על כל משמעותה. בכשרון ובנועם הליכותיו הצליח להקים מחלקת תוכניות,בטלוויזיה הממלכתית בערוץ הראשון בשפה הערבית, על רמה גבוהה מאוד . בחר אנשים איכותים מעטים,רק עלפי יכולתם וכשוריהם ! ויצר תוכניות למופת שישארו לעד ! כמה עצוב ומדכא שרוע של אדם אחד תאב שררה, אחד מתוחכם ברשעותו,חתר תחת סלים, בשקרים,ומזימות והצליח לפתות פולטיקאים, צמאי פרסום ושר ממונה …פיזר הבטחות וגישה חופשית למסך הצבורי והצליח. סלים הטוב לא יכל להתמודד עם שיטות חתרניות וזדניות ולצערי, ללא תמיכת החברים ואנשי המערכת,שחששו מנקמת האיש הרע הזה ושתקו…האדם האציל והתרבותי הזה, לפני שהתמוטט, עזב את תפקידו שבנה במו ידיו.
  המלך המדומה החדש, מיד ענד את כתרו, הרים את שרביטו ונחת זרועו והשתלט על כל הממלכה בכוחנות . אך המלך עירום ודרכו לא כשרה, רק כוחנות ובזבוז משאבי הממלכה .לעוזריו ואנשי שלומו הוא בחר כצלמו וכדמותו … בצורת ,אין לחם ואין תורה, קמה שאגת העם ועתה כולם זעקו המלך ערום. קמו שרי העם בממשלה ובישיבה קצרה הוחלט, להדיח את המלך מתפקידו . אבל הטלויזיה כבר חולה, המלך השאיר מחלות כרוניות והרבה מיועציו ומנהליו הדומים למודח עדיין מחזיקים בשלטרים ולכן לא ניתן לשנות ויש להקים בשנת 2017 טלויזיה מחדש…
  סלים כתב ספר עב כרס על המערכת ועל העוול שנעשה לו (קראו בספרי "צמח בעקתו יפרח" ותבינו יותר ). סלים נתברך גם כסופר, כתב שלושה ספרים האחד אוטוביוגרפי "בסמטאות בגדד" והשני "צלם בהיכל" כאן סלים חולק על אנשי האקדמיה "הפוסט ציוניים" שהם עוכרים את ישראל ומוציאים את דיבת הארץ לשיו. לצערי ספרו השלישי כנראה שלא ישלים לנו. סלים מנהלי הטוב, נעמתה לכולנו ואני אזכור אותך ,כאדם ערכי,הגון וישר דרך. יהי זכרך ברוך !!!
  יקר צמח – מפיק ובמאי בכיר ברשות השידור .

 3. גדעון שמש

  מועדון גמלאים אקדמאים יוצאי עיראק בישראל:
  רח' בן אליעזר 56' רמת גן
  סלים היה חבר המעדון, וזיכה אותנו לראות שני סרטים מחמש סרטיו.
  סלים היה אשיות מיוחדת, שאיש לא יכל להתחרות עמו, אציל, ישר, בר סמכה, איש האיכות , סופר ובמאי מראהו אמרו הכל על טיב לבו ותשוקתו לאהבת אדם, ומה עוד נדבר עליו…
  יהיה זכרו ברוך לעד.
  גדעון שמש

 4. עזרא קמא

  משפחת פתאל היקרה
  באתי גם אני לספוד לסלים ולצרף מספר מילות תנחומים, אף כי קשים הניחומים והאבדן קשה שבעתיים.
  סלים היה לי כאח, עם שני אחיו- בדרי, עליו השלום ויחזקאל ייבדל לחיים ארוכים. דרכינו נפגשו מדי פעם, ובכל מפגש נגלה לפנינו אדם אציל נפש, משכמו ומעלה ובעיקר אדם, בכל רמ"ח אבריו, שמעולם לא ידע התנשאות מה היא, ולא ידע גבה-לב מה הוא. איש של כבוד, שכיבד את הבריות, אף אלה שלא ידעו לכבד. סלים היה אדם, אוהב אדם וגם היה אהוד על הבריות, איש של ערכים אוניברסליים ורגישות גדולה לזכויות אדם, שראה כל אדם ככאילו נברא בצלם בורא זך וטהור. רגישותו לעוולות לא ידעה גבול, ולעתים לא היה יכול להחריש. מעל הכול אפיינו את התנהגותו בכל דבר ועניין- צניעות ודרך ארץ, ענווה ושפלות רוח, ועם כל המקצועיות שליוותה אותו בכל אשר עשה, לא גבה לבו. סלים היה איש של עובדות, שלא סבל דברים לא- מבוססים, דברי הבל והסתרת עובדות אמת. כאיש מדע עשה את דרכו המקצועית רבת ההישגים. כך טיילנו עמו ב"סמטאות בגדד" וכך ביקרנו עמו בהיכל כשהוכנס אליו צלם של סירוס עובדות על הפוגרום- הפרהוד שנעשה ביהודי עיראק בשנת 1941, וכך ראינוהו נרתם לעבודת קודש שלך העמדת דברים על דיוקם באשר של חלקם של יהודי המזרח בציונות ובהקמת המדינה. הלך איש ענק מבכירי יהודי עיראק בארץ. יהי זכרו ברוך, וחבל על דאבדין ולא משתכחין.

כיתבו תנחומים על מודעת אבל

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *