סרגיו נחמיאס ז"ל

ההלוויה תתקיים ביום ד' ה- 25.07.18, בשעה 17.00, בית עלמין חולון.
שם האב: ניסים.

3 תנחומים

 1. אריק רודניצקי

  בצער רב קיבלתי את הידיעה על מותו של המורה האהוב לאורגן, סרג'יו נחמיאס.
  היכרתי את סרג'יו כאשר הייתי ילד, למדתי אצלו נגינה באורגן יותר מ-10 שנים, ולאורך 36 שנה שמרנו על קשר.
  אדם נעים הליכות, ישר והגון, אוהב בריות, אוהב מוסיקה, בוגר שידע לדבר אל הילד בשפתו, ואדם אהוב ומוערך מאד.
  סרג'יו ליווה אותי בתחנות רבות בחיי, ושמחתי שהכיר את ילדיי הגדולים, שגם הם הצטערו לשמוע על פטירתו.
  לא היו לו ילדים, ותמיד סרג'יו היה לי כמו אב שני.
  תקצר היריעה מלתאר את הזכרונות, המחשבות, השיחות, הצלילים – ואת כל העולם המשותף שהיה לסרג'יו ולי יחד, גם בימי ילדותי וגם כאשר בגרתי והפכתי בעצמי לאב לילדים.
  אבדה גדולה, ונתנחם כי נפטר בשיבה טובה, והיה צלול בדעתו ונמרץ כמעט עד הסוף.
  תנצב"ה

 2. יהודה קנטור

  סרג׳יו היקר ז״ל לימד אותי בקונסרבטוריון בעפולה בשנים 1961-1965 כארבע שנים . פעמיים בשבוע הייתי מתיצב לשיעור, לחצי שעה. הייתי הולך ברגל כק״מ מביתי לבית הספר התיכון המחוזי, בו היה הקונסרבטוריון …..וחזרה לרב בשעה 17:00. בחורף בשעה זאת היה כבר חשוך וגשום וברחוב בו גרתי שררה חשיכה (מנורה 60 וואט לערך כל 50 מ׳!!!) ושלוליות נקוו בדרכי וכלבים משוטטים נובחים עלי בחשכה. אבל התמדתי להגיע אליו לשיעור במשך 4 שנים.

  סרג׳יו היה מורה עדין נפש אשר בסבלנות רבה עבר איתי תרגיל אחר תרגיל: מלמד, ומדגים . הוא היה בעל שמיעה נהדרת וקלט כל שגיאה קלה כבחמורה. כשהייתי מתקשה ( וכל תלמיד יודע שאם אתה לא מקפיד על הקצב , אתה מאבד את היצירה והיא נשמעת לך רחוקה מאד ממה שהמלחין כיוון ) הוא היה לוקח ממני את האקורדיון לידיו ומדגים לי את היצירה ( תרגיל, אטיוד ) והלב היה נפתח. פתאום נגלה לי היופי שיש בכלי בו הוא ניגן ברגש מדהים וידע להעביר את החום והנשמה שבה. הייתי נפעם מנגינתו. הוא היה אומן – לעולם לא התקרבתי אליו אבל הוא הטמיע בי את האהבה לכלי.

  בזמני למיטב ידיעתי הוא לא לימד אורגן, או שלימד רק בקיבוצים בעמק יזרעאל. יתכן שרכש את המיומנות בשנים הבאות, בגאוניותו הרבה, כי האקורדיון יצא מן האופנה לצערי.

  הוא היה בעל ידע עצום במוזיקה, הרמוניה תיאוריה מוזיקלית ואומן נגינה באקורדיון. עד היום חוברות הלימוד שלי מאז שמורים אצלי וגם פנקסי הלימוד בכתב ידו שסרג׳יו מילא בקפדנות, שיעור אחר שיעור . בין דפיהם הערות מוזיקליות, סולמות ועוד.

  לצערי לא נשארתי בקשר איתו, אבל לפני שנתיים שלוש חידשתי את הקשר הטלפוני איתו (אחרי חיפוש קפדני באינטרנט) והתקשרתי אליו. להפתעתי הוא זכר אותי ועוד תלמידים בעפולה שהוא הזכיר את שמותיהם , הוא היה צלול לחלוטין. בריאותו הייתה רופפת כבר אז והחמצתי את ההזדמנות לבקר אותו ולראותו לאחר 50 שנה . כואב לי מאד .

  תהיי נשמתו צרורה בצרור החיים ,

  נ.ב.
  הייתי שמח להיות מוזמן לערב לזכרו – משוכנע אני שיש לו מאות אם לא אלפי תלמידים ומעריצים שלמדו אצלו , נגנו איתו וגם השתמשו בחוברות המוסיקה שחיבר .

  יהודה קנטור,חיפה
  טל 0524290189

כיתבו תנחומים על מודעת אבל

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *