עמינדב ברנשטיין ז"ל

אבלים: רעייתו: אסתר, בנותיו ובני זוגן: יעל, תמר ואפרת, בני ואייל, נכדיו: גלעד, עמרי, ענת, יפתח, הגר ונעמה.
ההלוויה תתקיים ביום א' ה- 06.12.15, בשעה 13.00, בית עלמין מנוחה נכונה באר שבע.
יושבים שבעה ברחוב מבצע נחשון 78, דירה 23, באר שבע, בימים א' – ה' ה- 06-10.12.15, בין השעות 10.00 – 20.00 וביום ו' ה- 11.12.15, עד השעה 14.00.
המנוח היה מורה לביולוגיה.

14 תנחומים

 1. אסי יצחקי

  משפחה יקרה!
  הייתי תלמיד של עמי במגמה ביולוגית בגמנסיה הרצליה מחזור 1986.
  עמי היה מסוג המורים שנשארים איתך כל החיים.
  מורה מעולה,שידע להסביר ולאייר את הסבריו בצורה מופלאה (איוריו גם פורסמו בספריו).
  איש חדור התלהבות ותשוקה למקצוע, שהוציא אותנו פעם באמצע שיעור מתמטיקה לראות שיירת נמלים.נכון,לפעמים גם כעס עלינו,אבל הכל היה מאהבה ואכפתיות ואנחנו אהבנו אותו.
  לא מעט מתלמידי הכתה בחרו בלימודי ביולוגיה/רפואה בזכותו.
  יהי זכרו ברוך!

  • אורי יעקבי

   משפחה יקרה
   הייתי תלמיד של עמי במגמה ביולוגית בגמנסיה הרצליה , מחזור 1981
   מזדהה עמוקות עם כל מה שנכתב בהודעה הקודמת
   היכן יש מורים שקמים מוקדם בשבת בבוקר כדי להראות לנו את נפלאות הטבע בהתלהבות ובתשוקה כזאת ??
   אדם יקר ואיש מקצוע מדהים
   יהי זכרו ברוך

 2. גילה צפדיה קונפינו

  משפחת ברנשטיין היקרה.

  הייתי תלמידה של המורה עמי במגמה ביולוגית בגימנסיה הרצליה (מחזור שסיים בשנת 1981.)
  עמי היה מורה בחסד ואולם יותר מכך- אדם מדהים שאין כמוהו עוד.
  מלא ערכם, אכפתיות , אהבת הטבע ואהבת אדם. מלא התלהבות ותשוקה לחיים ולטבע ולמדע.

  ברוכים אנו שהכרנו וזכינו ללמוד תחתיו.

  גילה צפדיה קונפינו

 3. נטלי כהן (קורנפלד)

  משפחה יקרה,
  אני הייתי תלמידה של עמי במחזור 1981. עשיתי איתו את היחידה ה-6 בבגרות בביולוגיה וזו היתה חוויה מיוחדת. האמת, כל שנות הלימודים עם עמי היו חוויה מיוחדת, ואני נזכרת בו לא פעם.
  אני מרגישה פספוס שלא התאמצתי מספיק ליצור איתו קשר בשנים האחרונות. כמו כולנו שקעתי ביומיום, אבל הוא תמיד היה אי שם בעומק תודעתי כמישהו שמגיעה לו תודה ענקית על מה שהיה עבורנו.
  לא בטוח שיש מורים כאלה בדור של היום, אבל גם בדורו הוא היה יחיד ומיוחד, איש שהוראה היתה בעבורו שליחות אמיתית, איש שלא רק היה מורה אלא גם מחנך.
  פגשתי את עמי כשחזרתי מלימודי המשך בארה"ב, והוא כדרכו גילה התלהבות ועניין רב במחקר בו עסקתי ובתכניותיי להמשך הדרך וסיפר על עיסוקיו הרבים באותו הזמן. קבענו להפגש בספריה של האוניברסיטה, כמה אופייני לו, והיה כיף לראותו.
  חבל, חבל שלא זכיתי לראותו שוב.
  זכרו ישאר איתנו לעד
  נטלי

 4. צחי פלאטו

  משפחת ברנשטיין יקרה,
  עמי, איש ומורה נדיר.
  המונח מורה לחיים נשמע אולי שחוק אבל מייצג את עמי,
  לימד אותי אהבה לטבע ולחי ובעיקר להאמין בעצמי.
  הייתי שמח לפגוש אותו שוב.
  יהי זכרו ברוך
  צחי
  גימנסיה הרצליה מחזור 89

 5. יואב זאבי

  כשאני חושב על הוראה ומה האיכויות של המקצוע הכל כך חיוני, בונה והמעשיר הזה דמותו של עמי עולה מנגד עיני. שילוב של חזון פדגוגי, אקטואליה ביולוגית והיכולת להיות חלק מהתהליך המעצב חברה חכמה, בונה, רגישה ואיכותית.
  לעמי; תודה מקרב לב עבור השקעת הזמן, האנרגיה והכל כל הרבה כוונה.
  סליחה על כל בדיקת הגבולות, אי היכולת להכרת התודה בזמנו ועל זה שלא יצרתי את הזמן והמקום להודות לך על החלק הכל כך יקר והאיכותי שטרמת לחיי.
  זכרך תבוע עימי ועם כך תלמידך ולעולם לא ימחק
  יואב זאבי

 6. יעל שרעבי ונטורה

  הייתי תלמידה של עמי בגימנסיה הרצליה במחזור 1989. מורה בחסד עליון, אדם חכם ומיוחד במינו שאהבתי מאוד והערכתי. בשביל להיות במגמה הביולוגית ולשבת בשיעורים שלו היה לי שווה לחרוק שיניים בקשיים רבים במתמטיקה 4 יחידות. בהמשך כשלמדתי באוניברסיטה רפואת שיניים ולמדתי עם חברים לאחת הבחינות , היתה שאלה קשה שעלתה מהחומר, רק אני ועוד סטודנט אחד ידענו את התשובה…. הסטודנט השני שאל אותי: ״ איך ידעת את התשובה? , אני, התרברב הסטודנט, ידעתי את התשובה כיוון שלמדתי בתיכון אצל המורה לביולוגיה הטוב ביותר בארץ , ומה ההסבר שלך?״…עניתי לו- ״טעות בידך, לא יתכן שלמדת אצל המורה הכי טוב בארץ… כיוון שאני היא זו שלמדה אצל המורה לביולוגיה הטוב ביותר, ולכן אני יודעת את התשובה לשאלה הקשה״… לקח לנו רק עוד דקה לגלות ששנינו למדנו אצל אותו עמי ברנשטיין האחד והיחיד פשוט בהפרש של כמה שנים. ובאמת זר לא יבין זאת… אבל הסגנון הייחודי של עמי, האהבה המידבקת שלו לביולוגיה, השיעורים המרתקים שאותם היה בונה לפעמים כסיפורי מתח ממש, המסירות שלו בעבודה האישית עם התלמידים במחקרי השטח (הביוטופים), היו פשוט יוצאים מגדר הרגיל. את עבודת הגמר שלי לדוקטורט הקדשתי לעמי כמובן , שאילולא הוא והאהבה העזה שלמדתי ממנו למדעי החיים לא הייתי מצליחה לעבור את המשוכות של המתמטיקה/כימיה/פיזיקה שהיו בדרך… נפגשנו ונתתי לו עותק של העבודה… משהו שקשור בכלל בכוחות לעיסה ובסדים למניעת שחיקת שיניים… כמובן שהוא קרא את העבודה שלי ביסודיות המדהימה שלו ועוד חזר אלי בטלפון אחרי כמה ימים להתעניין ולשאול שאלות על העבודה…. כזה היה עמי, יסודי בכל דבר ומלא אהבה ונתינה לתמידיו. התגאתי להיות אחת התלמידות המצטיינות בשיעוריו ונהנתי במיוחד מעבודת הביוטופ איתו, בנינו יחד אקוואריום ימי ובו גידלתי וערכתי תצפיות על יצורי החוף הסלעי. לימים כשהתחתנתי העניק לי עמי במתנה ספר מרהיב על בעלי החיים הימיים, והוא שמור אצלי עד היום עם הקדשתו. למשפחה היקרה: אשריכם שזכיתם לחיות עם עמי ואשריו שזכה לכם! עמי תמיד דיבר בשיבחכם! (אני אף זוכרת שסיפר בכיתה בגאווה על הולדת נכדו גלעד). זכיתי להימנות על המחזור האחרון שהוא חינך ואין לי ספק שהוא שינה את חיי לטובה ונתן לי במתנה את האהבה ללמידה ואת היכולת להצליח על אף הקשיים. יהי זכרו ברוך!

 7. יעל גלעדי

  משפחה יקרה,
  עמי היה מחנך הכיתה שלי יב'6 בגימנסיה הרצליה. הוא היה מחנך במלוא מובן המילה. אהבנו אותו והוא אותנו. הוא היה מורה אמיתי – בדיוק כמו שצריך להיות. חכם, מצחיק בדרכו שלו (היו לו מגוון ביטויים שהיו רק שלו). איש עם ערכים, מוסר וכנות. אני מודה על כך שזכיתי להתחנך על ידי איש כזה. אני מתגעגעת. שולחת לכם תנחומים כנים.

 8. ד"ר רזי הופמן

  לאפרת הבת הג'נג'ית, לאשתו אסתר שוודאי אינה זוכרת אותי ולשאר בני משפחתו.
  את עמי הכרתי כשהייתי בחטיבת הביניים של הגמנסיה בסוף שנות השבעים, בשעורי העשרה שנתן אחרי הלימודים למתעניינים בטבע. עמי היה זה שדחף אותי, אולי אפילו במודע, לחזק את ענייני בתחום, ובזכותו התחלתי לגדל זוחלים ודו חיים בבית הורי. הקשר נמשך גם בשנים הבאות למרות שעמי לא היה עוד מורי. היינו נפגשים בהפסקות ודנים בעיקר בזוחלים ודו חיים ועמי נהנה מאד לשתף אותי בידע הרב שלו וגם ללמוד ממני. המשכנו להיפגש פה ושם גם בתקופת הצבא ואחרי שהתחלתי לעבוד כמורה לטבע בעצמי באמצע שנות התשעים כיבד אותי וביקרני בבית הורי כדי לשמוע הרצאה ולראות שיקופיות בע"ח וצמחים שצילמתי. מורים רבים מאד היו לי בבתי הספר ובאוניברסיטאות אבל אף אחד לא גירד את הקרסוליים של עמי מבחינת המחוייבות שלו להוראת המדע ולתלמידיו.
  הקשר ביננו נמשך כל עוד גרתם ברחוב שלומציון המלכה בתל אביב אך כשעברתם לב"ש הקשר התרופף עד שלבסוף ניתק. זוהי דרכו של עולם. בפעם אחרונה שדיברנו הייתי דוקטורנט חוקר אצות באוניברסיטת בר אילן ועמי שמח מאד לשמוע שאני ממשיך באקדמייה. אמרתי לו שכל זה גם בזכותו!
  משתתף מאד בצערכם שהוא גם צערי כמובן
  ד"ר רזי הופמן

 9. טלי לבני ( רוזנצויג )

  משפחה יקרה,
  השבוע בעקבות התקלות מקרית בתמונת המחזור שלנו, בוגרי מחזור ע״ד1986, גמנסיה הרצליה, החלטנו לאתר את תלמידי השכבה ולערוך בעוד מס חודשים מפגש.. בו נחגוג כולנו את גיל 50. אני למדתי בכיתה ביולוגית ריאלית, יב6, והמחנך שלי, האחד והיחיד היה עמינדב ברנשטיין. עמי, בקיצור. כשחבריי לכיתה התחילו להגיב בפייסבוק וחבר הביא חבר העלתי שאלה-מי יודע מה קורה עם עמי? ושניים מחבריי ללימודים איתרו את האתר הזה והבנתי שעמי נפטר . זאת היתה שעה קשה עבורי לדעת שנפטר. יש לי כל כך הרבה לספר לו… עמי היה חלוץ בדורו שאיפשר לפנות אליו בשמו הפרטי , לא כחבר, מקומו וכבודו כמורה היה ברור. דרכו הייחודית בהוראה גרמה לי להגיע בכייף אל הגימנסיה , לימודי הביולוגיה היו הכי מעניינים , לא הייתי צריכה לכתוב במהלך השיעור, רק להקשיב לאדם בעל ידע אדיר ויכולת נדירה להמחיש את הנושאים שלמדנו . רובנו קיבלנו 100 בבגרות .. לא סתם.. כי צריך לדעת ללמד. ועמי עשה את זה בגדול. הוציא אותנו לראות שיירת נמלים אחרי הגשם, יחד חקרנו בביוטופ על היונקים ומשפ׳ החתוליים… הלימודים הפכו לכל כך מעניינים. הוא הכיר כל אחד מאיתנו וידע לעודד והאמין בנו/בי והיה ברור שנצליח . הלוואי שהיום יהיו מורים בדמותו . אסיים במשפט הידוע משיר;״ איפה יש אנשים כמו האיש ההוא״
  יהי זכרו ברוך

 10. מיכל כהן

  עמינדב ברנשטיין היה מורה ומחנך שלי בגמנסיה הרצליה מגמה ביולוגית מחזור 89.כאשר שלמה ארצי שר איפה ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא.מורה, מחנך, ומעל לכל בן אדם נדיר אשר חדע לשלב בין ידעאינסופי בתחומי הביולוגיה והזיאולוגיה לבין יכולת אנושית בלתי רגילה לתת לכל תלמיד או תלמידה כלים לבטחון עצמי,לערכים,לאהבה עצמית ולניווט למימוש מטרות והישגים.במסגרת עבודת ביוטופ הוא ביקר בביתי לראות את האקווריום שהרכשתי והדגים שטיפלץי.הוא היה למורה,דמות אב, חבר.מופת של טוב לב ואצילות נפש שבלתי נגמרים.סמל לדור הנפילים.עצב עמוק בעקבות הידיעה באמצעות קבוצה שהקמנו בפייסבוק להבין שהוא איננו.יהי זכרו ברוך

כיתבו תנחומים על מודעת אבל

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *