פרופ' הרברט (ברטי) פרוינד ז"ל

אבלים: רעייתו: רותי, ילדיו: מיכאל ודנה, דניאל וגלי, נכדותיו: אריאל, אמי וליבי.
ההלוויה תתקיים בהרכב מצומצם בהתאם למגבלות בעת הזו, ביום ג' ה- 19.01.21, בשעה 11.00, בית ההספד קהילת ירושלים, בית עלמין הר המנוחות, גבעת שאול.
בשל מגבלות הסגר השבעה תתקיים בחוג המשפחה.

המחלקה הכירורגית בבית החולים הדסה הר הצופים ותלמידיו אבלים ומנחמים את המשפחה על מות יקירם, מנהל, מחנך, כירורג וחוקר.

האוניברסיטה העברית בירושלים, הפקולטה לרפואה ובית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה אבלים ומנחמים את המשפחה על מות יקירם.

Share Button

4 תנחומים

 1. פיינמסר מאורה ורפי

  רותי היקרה .
  מאורה אשתי ואני משתתפים בצערך ובצער המשפחה
  ברטי היה כירורג גדול מורה בחסד והיה דוגמא ומופת לדור שלם של כירורגים אותם הדריך וחינך.
  חסרונו יהיה משמעותי עבור כל תלמידיו וממשיכי דרכו.
  שלא תדעי עוד צער
  מאורה ורפי פיינמסר

 2. דניאל וקס

  למשפחת פרוינד היקרה.
  אינכם מכירים אותי, אבל רעייתי חיה ז"ל ואנוכי, היינו ממעריציו של פרופ' הרברט פרוינד ז"ל, בשנים 1983-1993, מהניתוחים הרבים שביצע להסרת הגידול הסרטני העקשן מסוג סרקומה , שחזר מידי פעם, והיה צורך בהתערבות כירורגית, והפרו' הואיל לקבלנו בסידור מיוחד בהדסה הר הצופים.
  ההכרות הראשונה שלנו עמו הייתה בתחילת 1983, כאשר שבנו מניתוח וטיפול ביוסטון, טקסס, ולאחר סדרה של כימותרפיה היה צורך להוציא את הצינור (Long line) שהושתל בגופה לצורך הטיפולים, לא היה מוכר בישראל, ולא נמצא רופא ב"הדסה" שידע לטפל בכך, עד שהגיע ד"ר פרוינד וטיפל בקלות ומאז נקשרנו עמו.
  לצורך הניתוחים היינו מגיעים לפנות בוקר מרמת השרון, כדי לחסוך יום אישפוז, ובאחד המקרים, בגלל עומס עבודה ואירועים, לא יכל לקבלה לניתוח עד אחר הצהריים.
  חיה ז"ל הייתה בצום מיום קודם וכאשר הרעב הציק לה לגמה מהמרק שהגישו בצהריים בבית החולים. לפני הניתוח כאשר נודע לו כי אינה בצום בגלל המרק, כעס, ובבדיחותא אמר: מילא שלגמת מרק, אבל של "הדסה" ?!
  הוא היה מקצוען ואנושי, ומאז שרעייתי ז"ל נפטרה ב-1993, לא התראינו, למרות שלעיתים עברתי ליד ביתכם (כאשר ביקרתי את שכנכם, עו"ד שניאור ואריאלה פונדמינסקי ולידם עו"ד רוזן), אבל זיכרוני הטוב ממנו לא מש.
  והנה, שמו נגלה לעיניי, במודעות האבל, שהוא נקרא כנראה, לטפל גם בחולים שבמרומים, וודאי יביא תועלת בכל מקום שימצא.
  "יינחמכם המקום בתוך שאר אבלי ציון, בבניין ירושלים תנוחמו, ולא תדעו דאבה עוד".
  דניאל וקס, עו"ד.

 3. פרופ' (בדימוס) יצהל ברנר

  משתתף בצער המשפחה. ברטי היה מחלוצי התזונה הקלינית בארצות הברית,באירופה וכמובן בארץ. תרומתו למקצוע בהקמת המסגרת הראשונה בארץ להזנה תוך ורידית עם פרופ' גימון, והטמעת נושא התזונה בטיפול הכירורגי לפני ואחרי הניתוח, הנה חלוצית ורבת משקל. זאת, בנוסף לתרומתו לכירורגיה ולהוראת הרפואה. מעמדו הרם בתחום הכירורגיה סייע מאד למעמדה של החברה לתזונה קלינית בהסתדרות הרפואית בישראל שהוקמה בשנת 1999. הוא היה איש עקרונות בתחום המקצועי והחברתי ואנשים כמותו חסרים היום. זכיתי להכירו ולהשתתף אתו בבניית החברה לתזונה קלינית. הוא חסר לכולנו.
  פרופ' (בדימוס) יצהל ברנר

כיתבו תנחומים על מודעת אבל

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

The maximum upload file size: 256 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here