פרופ' יורם צפריר ז"ל

אבלים: שרי, תמר ונורית; אבי ושלומית; רני, אלה, אורי, איתי ויעל.
יושבים שבעה ברחוב יהודה בורלא 24, בין השעות 10.00 – 13.00, 16.00 – 20.00.

האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים אבלה ומנחמת את המשפחה על מות יקירם.
המנוח היה חבר האקדמיה, חתן פרס א.מ.ת בחקר הארכיאולוגיה ומבחירי חוקרי הארכיאולוגיה בארץ ובעולם.

רשות העתיקות ועובדי הרשות מנחמים את משפחת צפריר על מות יקירם.
המנוח היה חבר המועצה לארכיאולוגיה.

האוניברסיטה העברית בירושלים, הפקולטה למדעי הרוח, המכון לארכיאולוגיה והחוג לארכיאולוגיה ולמזרח הקרוב הקדום אבלים ומנחמים את המשפחה על מות יקירם.

הספריה הלאומית, הדירקטוריון, ההנהלה והעובדים אבלים ומנחמים את המשפחה על מות יקירם.
המנוח ניהל את בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי בשנים 2001 – 2005.

קרן א.מ.ן  ופרס א.מ.ת אבלים ומנחמים את המשפחה על מות יקירם.
המנוח היה חתן פרס א.מ.ת לשנת 2014.

המרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא, ההנהלה והעובדים מנחמים את נורית צפריר על פטירת אביה.

Share Button

7 תנחומים

 1. זאב זיוון

  יורם צפריר היה מראשוני ביס"ש שדה בוקר.
  למטיילים בנגב, למי שהיו בבית הספר לאורך עשרות שנות פעילותו,
  להולכים בעקבות דורות המטיילים בטיולי המדבר זוהי אבדה גדולה.
  מי שנכח בטקס ההלוויה של מיכאל גל שניהל יורם לא ישכח זאת.
  תנחומים למשפחה ולחברים.

 2. אסתי די-נור

  שרי היקרה, ילדים יקרים
  נשמתי נעתקה לפני מספר דקות בקראי את הידיעה כמו נקרעה פיסה גדולה מלבי.
  יורם היה מורה לי לפני למעלה מארבעים שנה בתאר הראשון. בסך הכל אחת ממאות ואולי אלפי הסטודנטים שעברו לפניו, אבל מאז לא נשכח מלבי והרישום שהותיר בנפשי ובאדם שהמשכתי להיות לא ימחה. הידע הדבקות במטרה על אף הקשיים, הרוך והחמימות שהרעיף סביבו והנדיבות הבלתי רגילה בה נהג בכל אדם… ואת הגר חברת אליו והסטודנטים היו גם שלך בבית ובחפירות אליהן הצטרפתם כולכם. מורה, חוקר ואדם חי פה ועם לכתו נותר חלל בלי קלישאות. חבוק אוהב

 3. אסתי בן חיים

  למשפחת צפריר,
  הייתי תלמידה של יורם לפני למעלה מ – 40 שנה. אהבתי במיוחד את שיעוריו; הוא השכיל להעביר את החומר בצורה מעניינת במיוחד, "בגובה העיניים" מתוך ידע רב ובקיאות מרשימה והמון אהבה למקצוע ומתוך רצון כן להנחיל אהבה זו לסטודנטים.
  אך מעבר להיותו מרצה אהוב יורם היה עבורי גם מורה לחיים. שכלתי את בעלי הראשון בפיגוע בירושלים. מכל דברי הניחומים, דבריו של יורם, שבא אלי לשבעה, על כך שהיה לי טוב, הטוב קיים אצלי ולכן יהיה לי טוב בעתיד, היו נושאי התקווה המשמעותיים ביותר, וליוו אותי כל חיי. והוא צדק. אז גם נתן לי את ספרו "פציעה" ממנו שאבתי עידוד רב, וכעבור שנים דאג להעביר אלי את הגרסה המעודכנת של הספר בו שילב דברים שיש להם קשר אלי.
  במהלך השנים נפגשתי עם יורם באקראי בצמתים שונים, תמיד זכר, האיר פנים, התעניין, נתן תחושה כל כך טובה. יורם היה אישיות ייחודית, אתם יודעים, וכל המוסיף גורע. אני עצובה מאד על לכתו, "… ושירת חייו באמצע נפסקה. … וגדול מאד, מאד הכאב וצר מאד" (ח.נ. ביאליק).

 4. יואל אליצור

  הצטערתי מאד לשמוע על פטירתו של יורם. הייתי תלמידו לפני שנים לא מעטות. אני זוכר שהתרשמתי קודם כל מכך שתלמידיו, אפילו בשנה א' קראו לו סתם 'יורם', לא פרופסור ולא דוקטור ולא דיסטאנס. האיש שידר צניעות, ענווה וחריצות, ואהבת אדם.
  הזכות על הערכים המקיפים ביותר בספרי 'שמות מקומות קדומים בארץ ישראל' שמורה ליורם, שהזמין אותי ברצון להשתמש בקלסרים של ה'אונומסטיקון' שלו שכמנהג השנים ההם היה בכתב יד. לצערי המפעל לא הגיע לידי גמר בצורתו המקורית, ותמציתו, הלא היא Tabula Imperii Romani היא כיום ספר היסוד בה"א הידיעה של חקר א"י בתק' הרומית-ביזנטית. ב'אונומסטיקון' העברי שדוגמה ממנו פורסמה ב'קתדרה', מובאים כל המקורות היווניים והרומיים על כל מקום בארץ בנוסח מדוייק עם תרגום והערות מועילות. התנאי של יורם היה שאעבוד בחדרו ולא אוציא את כתב היד מתחומי המכון לארכיאולוגיה בהר הצופים. בזכות זה זכיתי גם למפגשים אישיים אתו בכל אותם חודשים שעבדתי על החומר.
  בשנים האחרונות היינו יחד חברים בועדת השמות הממשלתית. לעתים קרובות נחלקנו בדעותינו, אבל תמיד הקשר האישי והאנושי היה חברי ולבבי.
  צר לי עליך מורי וידידי.
  יואל אליצור

 5. תמר מגדל

  לשרי והמשפחה, בלב כואב ראיתי את מודעות האבל על מותו של יקירכם יורם צפריר ז"ל. זכיתי להכירו בבית ספר שדה שדה בוקר לאחר מלחמת 6 הימים כשמילאתי שם את תפקיד אם הבית . יורם היה דמות בלתי נשכחת!למרות כאביו העזים מפציעתו הקשה החיוך לא מש מפניו והוא הקרין סביבו לא רק המון ידע ואהבה לטבע אלא גם המון אנושיות וחום ואהבת אדם. יורם היה אדם מואר עם כוחות נפש נדירים. איתכם באבלכם על האבדה הגדולה והכואבת. שלכם תמר מגדל – חיפה.

כיתבו תנחומים על מודעת אבל

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

The maximum upload file size: 256 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.