פרופ' עזרא תלמור ז"ל

אבלים: בתו וחתנו: עדנה גולדמן רוזנטל ורוביק רוזנטל, בתו: אביטל תלמור, נכדיו: רון גולדמן ושרון קדם, ארנון רוזנטל, ניניו: דורון ושירה קדם גולדמן והמטפלת: אמביקה בסנט.
ההלוויה תתקיים ביום א' ה- 26.05.19, בשעה 17.30, בית עלמין קיבוץ נחשונים. יציאה מחדר האוכל.
יושבים שבעה בבית משפחת תלמור בקיבוץ נחשונים, בימים ב'-ה' ה- 27-30.05.19, בין השעות 10.00 – 13.00, 16.00 – 22.00.
המנוח היה חלוץ ופילוסוף.

ארגון הסגל האקדמי הבכיר של אוניברסיטת חיפה אבל ומנחם את המשפחה על מות יקירם, חבר הארגון.

Share Button

2 תנחומים

 1. רות לורנד

  למשפחתו של עזרא תלמור,
  עזרא היה מורה שלי ללוגיקה בשנה הראשונה שלי בחוג לפילוסופיה (1968). כעבור שלוש שנים נעשיתי עוזרת הוראה שלו וזו היתה התחלת הקרירה האקדמית שלי. מאד אהבתי את שיעורי הלוגיקה שלו ונהניתי ללמד אותם אחר כך בעצמי. הן כמורה והן כעמית, עזרא היה תמיד אותו אדם נעים הליכות, אמין, שופע שמחה והתלהבות ונכונות רבה לסייע. בזכותו של עזרא קיבלתי תקן, כי הוא היה היחיד ששם לב לכך, שאני מועסקת כמורה מן החוץ ללא כל סיכויי קידום. הוא היה פמיניסט מבלי להצהיר על כך והוא היה אוהב רעיונות ואוהב אדם. אני זוכרת את עזרא ואת סשה יחד בחדר המורים, תמיד מאירי פנים ומוכנים לשיחה. כיום גם אני כבר בגמלאות, אך אני עדין רואה את עצמי כתלמידתו ללוגיקה של פרופסור עזרא תלמור. בימים אלה אני בברלין ואינני יכולה לבוא בעצמי ולהביע את תנחומי למשפחה. אנא קבלו דברים אלה כדברי הערכה וניחומים ישירים מתוך עומק לבי.

 2. רות קמחי

  למשפחת תלמור,
  הצטערתי מאד לשמוע הערב על פטירתו של עזרא. אדם משכמו ומעלה מכל בחינה. בזכות המחקר שלי על הציונות במצרים זכיתי להכירו ומרגע שנפגשנו, הבנתי שהרושם שקיבלתי מדמותו מתוך המסמכים, רק התעצם עם ההיכרות האישית עימו. זכיתי להכיר גם את סשה בביקורי בנחשונים ופעם אחת הוא אף התארח בביתי ברמת השרון כשהבטחתי להכין לו מטעמים מהמטבח המצרי והחלבי, אליהם התגעגע לדבריו. זה לא היה חלק מהתפריט בחדר האוכל בנחשונים…
  שמחתי לשמוע שלמרות התעקשותו בעבר, החלטתם לקבור אותו בבית העלמין בנחשונים. כמייסד נחשונים, מקומו שם.
  קבלו את תנחומי הכנים.

כיתבו תנחומים על מודעת אבל

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *