רות בונדי ז"ל

המשפחה אבלה.
ההלוויה תתקיים ביום ה' ה- 16.11.17, בשעה 13.00, בית עלמין קיבוץ גבעת חיים איחוד, עמק חפר.
יושבים שבעה בבית המנוחה, רחוב רוקח 112, רמת גן, בין השעות 09.00 – 13.00, 16.00 – 22.00.

עיריית רמת גן, ישראל זינגר, ראש העיר וחברי מועצת העיר אבלים ומנחמים את המשפחה על מות יקירתם, יקירת העיר רמת גן.

רשות יד ושם אבלה ומנחמת את המשפחה על מות יקירתם, חברת מועצת יד ושם, סופרת, עיתונאית, חוקרת ומתרגמת.

עיתון מעריב מנחם את טל בשן ומשפחתה על מות יקירתם.

Share Button

6 תנחומים

 1. Edeet Bergman

  טלי כרמל ודור קראתי בצער על מותה של סבתא רות. בדיוק לפני ימים אחדים כתבתי למישהי אודותיה כי חשבתי שאולי הן קרובות משפחה.קנאדית קתולית צעירה שגלתה את עברה היהודי של משפחתה ושל סבתא רבתא שלה שהיתה לבית בונדי ונספתה באושוויץ אחרי שפונתה מטרזינשטאט. עכשיו כמובן כבר לא נדע.
  שמחתי שהתמזל מזלי לפגוש את רות. אמנם בחטף. ובתפקיד של סבתא אבל גם אז הקרינה סמכות שהעידה על תבונה ואומץ. את מקומה בתולדות העתונות העברית כבר הכרתי כילדה בת 8 בדבר השבוע. תנחומי!

 2. משה גרין

  קראתי בצער רב את מודעת האבל על רות בונדי ז"ל. לא היה לי הכבוד להכיר אותה באופן אישי, אבל היא חקוקה בלִבִּי לעד כענקית הרוח בזכות תַרגומיה. אין בכוחן של מילים להביע את רגשי התודה שלי על התרגום הנשגב שלה את "החייל האמיץ שוויק". מובן שגם תרגומֵי קונדרה, הראבאל ועוד ועוד הם נכסי צאן ברזל, אבל "שוויק" הוא חלק ממני. ועוד לא דיברנו על הספרים הרבים שחיברה. איך אפשר להספיק כ"כ הרבה?
  חידה היא וּתְהִי לחידה.
  כשהופיע התרגום הייתי כבר איש לא צעיר. עד אז היה כאן תרגום "מקוצר", שאין טעם לדבר עליו. ראיתי כילד פעמים אחדות את מרגלית ז"ל משחק את "שוויק" ב"אהל", ואלה היו חוויות חד פעמיות. כשהופיע תרגומה של בונדי, לא שיערתי שאני עומד לעבור חוויה עצומה. אינני מגזים! קראתי אותו פעמים אחדות, ואף בני התפעל ממנו באופן יוצא דופן לגביו. יהי זכרה ברוך. אהבתי אותך גב' בונדי, ואוהַב אותך תמיד.

כיתבו תנחומים על מודעת אבל

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *