אבי (באט) בן אלטבט ז"ל

המשפחה אבלה.
ההלוויה תתקייים ביום א' ה- 21.04.13, בשעה 14.00, בית עלמין קרית שאול.

Share Button

10 תנחומים

 1. שקד

  אבא אוהב אותך עד סוף ימיי ויותר . בשבילי לא תמה המילה האחרונה . אנחנו נפגש למעלה ואתה תחכה לי . כבר מגיל צעיר אמרת לי לפני השינה כל לילה שיום אחד אתה לא תיהיה ואני אתגעגע אליך . הבטחת לי שתשמור עלי מלמעלה . אבא אמרתי לך תמיד . אין דבר כזה מוות . זה הכול משחק . ואתה בטח מבין את זה . מאושר שם למעלה עם סבא וסבתא . שכל כך אהבת והערצת כל ימי חייך .

 2. אליהו שחורי

  לאורה גבי ולילדים שלי אבי ז"ל. רק היום לאחר חודש שמעתי על בשורת האיוב ואני המום. שנים רבות לא היה לי קשר עם אבי לאחר חברות של נפש לנפש לאורך זמן בחיינו. אני מתגורר כבר קרוב ל10 שנים בקנדה ואת בסורת האיוב קיבלתי מאישתי לשעבר אביבה. אני ואבי עברנו תקופה יפה ביחד, עבדנו בסיני כחשמלאים של המעוזים ולאחר מזאת בעיתון הארץ. היינו חברים לנפש וגבי יעיד על כך. כל יום חמישי טוטו ביחד, ביקור בהדר יוסף עם אביבה ובקבלת הפנים של אימא ז"ל. נסיעות למעיין ברוך גם בתקופת הקטיושות, והמון עוד. כשהיינו שומעים את האופנוע מרחוב שבו אני ואביבה גרנו ידענו שאבי בא לבקר וזה היה הרבה. אבי לא נתן להתערב בחייו הפרטיים אך היה מעורב בחיי שנים ארוכות. נישואיו והולדת ילדיו הביאה לו אושר והגרושים סבל רב. מאותה תקופה נפרדו דרכנו, הנסיבות גרמו לכך. לפני שבועיים חלמתי עליו, ואמרתי לעצמי שאני חייב לאתר אותו ולהתקשר לשאול לשלומו. ואז קיבלתי את הבשורה. כרגע נשאר לי רק להתקשר לגבי וכך העשה. ואתה אבי שם בשמיים שתהיה נשמתך צרורה בצרור החיים, סלח לי אם אי פעם פגעתי בך ביודעין או לא ביודעין, את דמותך לא אשכח לעולם בעיקר בתקופת השער הגינגי הארוך, הערצתי את החריצות שלך. זוכר איך אתה ואני היצלנו את עיתון הארץ לאחר השרפה בשנות ה70 וחיברנו את הגנרטורים שיפעילו את מכונות הרוטציה ואת מכונות הסידור. ושעבדנו במשמרות 12 שעות לשמור על הגנרטורים. זה היה מבצע שאמור להכנס לשיא גינס אך לא חשבנו על זה אז היינו פטריוטים למקצוע. ואיך במלחמת יום כיפור טיפסנו על עמודים לתקן חשמל במפקדת החטיבה בטסה תחת אש. ואיך חיברנו אורות לרופאים בחזית שיוכלו לבצע ניתוחים. ואיך ידענו לעזור בפינוי גופות מנגמשים שחזרו מהאש. רק אני ואתה אבי יודעים סיפורים אלו, אחים לנשק היינו. איני יכול לכתוב יותר ליבי כבד . אבד לי חלק מנשמתי ומזכרונותי.

 3. גבי בן אלטבט

  הי שחורי התקופה שאתה כותב היתה תקופה יפה אני זוכר איך הינו במרפסת אבי אתה ואני צופים בקטיושות שנפלו מסביב איך חיפשנו יום אחד את הילדה שלך ואיך אבי צחק כאשר מצאנו אותה ישנה במלונה עם הכלבה והגורים אתה ואבי היתם חברים טובים ולא ברור לי למה זה הפסיק בבקשה צור איתי קשר

 4. שקד

  שלום שחורי .ריגשת אותי מאוד. כל הסיפורים של אבא וגבי התחברו ביחד למה שאתה מספר. אבא סיפר לי על הגנרטור ועיתון הארץ שבועות בודדים לפני שנפטר. ואבא גם סיפר לי שאנשים מהעבר מופיעים לו בחלומות. כנראה שאבא ניסה לבוא אליך בחלום כפי שבאו אליו. הוא יותר מכל רצה שנזכור אותו בצעירותו לפני המחלה . הוא אמר לי שקד. תזכור אותי עם האופנוע. ועם השיער. השפם שהיה לי . אל תזכור אותי ככה איך שאני עם המחלה.כאילו אבא הכתיב לך מה לכתוב דרך אצבעותך. אתה לא מבין איך קלעת את אבא. פשוט לא נתפס. ואפילו מצמרר.

 5. אלי שחורי

  שלום שקד היקר
  אכן כן כך היו הדברים בימים מאושרים אלו. החברות ביני לאבי היתה אמיצה ורק הנסיבות גרמו לנתק הארוך. אני מקווה שרווית אימך בסדר ואנא תמסור לה דש חם.
  אשמח לקבל את מספר הטלפון שלך מאוד הייתי רוצה לשוחח עימך על אבא.
  שלך
  אלי שחורי

 6. ישראל

  אבי ! הרי אנחנו מאותה חטיבה אך מגדוד אחר. אתה מ52 ואני מפלס"ר67 -היינו סופרים מי קיבל יותר את אות השירות המבצעי-פזגז-…ממש ממש מספר ימים לפני כן, לפני שקיבלתי את בשורת האיוב דרך חבר משותף, קיבלתי הודעה על כנס גדודי של גדוד 52!
  חשבת איך להודיע לך אך לא היה לנו קשר כלשהו כבר שנים. כן, כן ש- נ- י- ם !

  איזה מוזר !

  איסמעיליה- טסה-כלא4-בלוזה -ים כיפור-הארץ, ארץ ישראל ועיתון הארץ

  איזה מוזר- בלעדיך !

  חבל מאוד מאוד!

  איזה מוזר! שאין לי עכשיו עם מי לחלוק את הסיפור;למכור את הנעלים שלי (שבאתי איתם מתורכיה) באוטובוס תמורת 50 ל"י

  מרBSA *איפה הימים ההם שהיינו טסים ב45 דקות עד טבריה להגיד שלום לדוד, לקבל ברכה, ולחזור לאכול בורקס עם אמך ז"ל…

  …זהו חברים ומשפחה יקרה, הדמעות זולגות וקשה לי להמשיך ולכתוב

  וזאת אמרתי; ליום השלושים של האיש היקר אברהם בן אלטבט –בן משה וסופי, עליו השלום.
  כתוב בגמרא; "אחים בהספידא דהתם קאימנא", אחים כתוב- אומנם במקור אנחנו בני דודים אבל היינו כאחים, אחים ממש.
  אומר הפירוש; שהנפטר נמצא כאן בשעת ההספד, בעולם האמת (ואומר) אני עומד כאן ואיני יכול לעלות אלא על ידי מעשיכם, – ונשמתו עולה ושוב אינה יורדת. ולכן צריך לומר דברי תורה ודברי התעוררות, כדי להעלות את נשמתו, וכל מעשה טוב שיבוא על ידי זה, נזקף לזכות הנפטר- עליו השלום.

  הנה מלאו שלושים יום לפטירתו של יקירנו–אברהם בן אלטבט
  טרם הספקנו לעכל את העובדה שהוא נפטר בפתאומיות באמצע היום,
  באמצע ספירת העומר, והנה שלושים יום תמימים מאחורינו גם כן.
  הגמרא קובעת; "שלשה ימים לבכי, ושבעה ימים להספד, ושלושים יום לגיהוץ ולתספורת"
  אנו בוכים כבר שלושים יום ומותר להניח שבכך לא די.
  אברהם – היה איש– שראו והרגישו בנוכחותו, אוהב את הבריות, ולא החשיב זאת לעצמו כלל. אבי- אברהם היה ג'ינגי עם נמשים !

  רבי שמעון בר יוחאי הוא האיש שהחל לגלות את הסודות הכמוסים המוסתרים בתורה. ביום ל"ג-בעומר גילה רבי שמעון לתלמידיו כי בזה היום הוא עומד להיפטר מן העולם.
  בדיוק כמו שאתה הודעת לאחיך היקר שזמנך בעולם הזה קצוב ועומד להסתיים.. חודש אייר, חודש מקודש המאפשר חיבור לכוחות שבשמיים ולכוחות שבנפש, בכל יום אנחנו מתקנים מידה אחת שלנו והופכים את העולם לטוב יותר.
  ביום ה24- כ"ד לעומר, התפארת שביסוד אנחנו מחברים את הרחמים לאמת את הלב לעולם העשייה.

  עכשיו בשמים יתבררו לך כל זכויותיך
  אשריך אברהם -שהצלחת לארגן לך את רוח ה', ואלה הקרובים שלך בגן עדן, וזכות זו תזכה את נשמתך לכל הברָכות שכתוב בזוה"ק.

  ונזכה אנחנו להרבות טוב בעולם הזה ומעשים אלו יעמדו לזכותך בעולם הבא.
  יהיו הדברים הללו לעילוי נשמת אברהם בן אלטבט – רוח השם תניחנוֹ בגן עדן.

  **אצלי מופיע התאריך הזה:
  נפטר (בשעה……) ב- 19 אפריל 2013 ==ט' באייר התשע"ג ==כ"ד לעומר – 24 ימים לעומר – תשעה ימים לחודש אייר שנת חמשת אלפים ושבע מאות ושבעים ושלוש 5773

  יְהֲי זִכְרוֹ בָּרוּךְ

 7. סימה

  אני מסתכלת על הניחומים ועדיין לא מעכלת שזה אותו אבי שאני זוכרת ומחפשת שנים להתעדכן היינו חברים טובים כמו אחים עד שהתחתן ונולדו לו תאומים הכרנו בבסיס שדה תימן יחד עם אברהם לב הלכנו למסעדה רומנית בבאר שבע היינו נפגשים בת"א או שהוא היה נוסע לאחיו בצפון היה מגיע אלי לביקור בנאדם משיכמו ומעלה לב זהב ורחב האם זה אותו אחד שעבד כחשמלאי בעיתון הארץ בשנות ה-80 אז איבדתי איש יקר וחשוב ואהוב יהי נשמתו צרורה הצרור החיים מתנצלת אך מאוד קשה לי לעכל את בשורת האיוב

כיתבו תנחומים על מודעת אבל

האימייל לא יוצג באתר.

גודל You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. ניתן לשים קישור ליוטיוב Drop file here