חנינא קם ז"ל

ההלוויה תתקיים ביום ה' ה- 20.01.22, בשעה 08.00, בית עלמין ירקון.
המנוח היה בנם של נח ומלכה.

Share Button

3 תנחומים

 1. משה קם

  אבי, חנינא קם, נפטר בחולון בט"ו בשבט תשפ"ב, ערב יום הולדתו ה-94. הוא נולד בקומרוב, פולין והצליח להימלט לססס"ר בתחילת מלה"ע השנייה. ב1947 ניסה לעלות ארצה על "יציאת אירופה תש"ז" Exodus 47, אבל מעפילי ה'אקסודוס' (בהם מי שתהיה אימי, שרה וינר) הוחזרו על ידי הבריטים לאדמת אירופה (המבורג). חנינא היגיע ארצה ב1948 באניה 'טרנסילבאניה'.
  רוב שנותיו בארץ עבד אבי בתעשיית הקשר והאלקטרוניקה, תחילה בצה"ל, אחר כך באוניברסיטת תל-אביב וב א.אי.ל ישראל (לימים 'אלישרא'). משך שנים רבות ניהל את מחלקת הייצור של א.אי.ל שאפשרה ייצור מקומי של מכשור אלקטרוני ואופטי מתוחכם שבמקרים רבים לא היה אפשר לייבא לארץ ממקורות זרים. הוא היה מנהל מקצוען, דייקן, חרוץ, אמין ועתיר ידע.
  לאחר שפרש לגמלאות התנדב לתרגם מסמכים מקוריים משנות השלושים והארבעים עבור מוזיאונים ומוסדות מחקר שעיסוקם יהדות אירופה. הוא תרגם מיידיש, פולנית ורוסית. היה איש תרבות ויודע ספר, מבקר קבוע במוזאונים, ומנוי של התזמורת הפילהרמונית. אצורים בזכרונו היו פרקי שירה בפולנית, רוסית, יידיש ועברית.
  על מצבתו מוזכר אחיו מרדכי קם (1930-1948) שנהרג במלחמת השחרור.

 2. דוד שחך

  חנינא היה עבורי דמות ומופת של אדם עשיר בידע, מנהל קפדן לגבי עצמו ולכפופים לו, לא התפשר על פחות מהטוב ביותר אבל תמיד קשוב ודואג. תמיד מצא רגע עם כל אחד לשיחה מלב אל לב, הסתקרן תמיד לדעת ולהכיר ואף שיתף המון מניסיונו ומעברו.
  יהיה זכרו ברוך ודרכיו למופת לכל משפחתו ומי שזכה להכירו

כיתבו תנחומים על מודעת אבל

האימייל לא יוצג באתר.

גודל You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. ניתן לשים קישור ליוטיוב Drop file here