אודות

בכל בוקר ניתן למצוא באבלים מידע עדכני אודות כל מודעות האבל שהתפרסמו באותו יום בעיתונות: היכן הלוויה, היכן השבעה, ומי פרסם מודעת אבל, תנחומים או אזכרה. מעכשיו כל המידע, מכל העיתונים, נמצא באתר אחד. אבלים מאפשר לכתוב תנחומים באתר, ולשתף מודעות באימייל, בפייסבוק ובטוויטר. אבלים מאפשר גם פרסום מודעות אבל. ממשק האתר נקי, ידידותי ופשוט. אבלים מעוצב בלבן עם מסגרות שחורות, ומזכיר מאוד את המראה המוכר של מודעות אבל. לאבלים יש גרסה מיוחדת לטלפון נייד.

קבלת עדכונים מאבלים

לאבלים יש חשבון בטוויטר ודף בפייסבוק המאפשרים לקבל מידע עדכני אודות מודעות אבל יום יום גם ברשתות החברתיות.

הבשורה של אבלים למודעות האבל בישראל

א. מודעות האבל בעיתונות המודפסת מאפשרות קריאה בלבד. לא ניתן להתייחס למודעה, להשתתף בצער, לומר מילה מנחמת, או לברר פרטים. אבלים מאפשר כתיבת תנחומים למשפחה, לכתוב דברים לזכר המנוח, ולברר פרטים אודות המידע במודעה.

ב. מספר הנחשפים לעיתונים היומיים הולך ופוחת. רבים אינם קוראים כבר עיתונים ומקבלים את החדשות שלהם מהאינטרנט. אבלים מאפשר לקהל הולך וגדל זה להיחשף למידע על מודעות אבל המפורסמות בעיתונות היומית.

ג. גם אלו המנויים לעיתונים משליכים אותם למחרת. מה קורה אם ברצונך לברר מידע לגבי מודעת אבל שהתפרסמה אתמול? באבלים תוכלו לחזור ולברר לגבי מודעת אבל שפורסמה גם לפני זמן מה.

ד. בישראל נפטרים מדי יום כ 100 איש. רק ביחס לשלושים מהם מתפרסמות מודעות אבל בעיתונות הכתובה. למה? כי זה יקר. מחיר מודעה בידיעות אחרונות, העתון בו מתפרסמות מרבית המודעות, נע בין 2000 ש"ח ל 15,000 ש"ח. אבלים מאפשר פרסום מודעות לרבים אשר ידם אינה משגת לפרסם מודעה יקרה בעיתון.

אבלים הוקם בשנת 2010 ע"י יורם זרה. אימו של יורם, אסתי זרה, נפטרה בשנת 2006 ממחלה קשה. אבלים מוקדש לזכרה ולזכר איהן אלברט זרה, אביו של יורם אשר נפטר בשנת 2019. 

תודה מיוחדת למאט מולנווג, מפתחיי וורדפרס רבים מכדי לפרטם, תמי כץ זרה, ציפי דולןיובל אברהם ושלומית אבן צור על תרומתם בהקמת והפעלת אבלים.

תנחומים are closed.