ד"ר יעל רנן ז"ל – י״ג באב תש״פ

החברים אבלים.
המנוחה נפטרה ביום א' ה- 02.08.20.
פרטים נוספים בטלפון: 052-3761160.
המנוחה הייתה חוקרת ומתרגמת.

אוצר חסד – קרן גמ"ח ע"ש שרה רבקה ורפאל לוי רבינוביץ ותאומים אבלה על פטירתה.
המנוחה הייתה בתם של ציפורה ושלום רנן ז"ל.

אוניברסיטת תל אביב, הדקאן, הסגל האקדמי, הסגל המינהלי והסטודנטים בבית הספר למדעי התרבות והחוג לספרות בפקולטה למדעי הרוח אבלים ומנחמים את המשפחה על מות יקירתם, חוקרת תורת הספרות, מרצה ומתרגמת.

Share Button

10 תנחומים

 1. גילה משולם

  הצטערתי מאוד לקרוא על פטירתה.
  היינו קרובות משפחה רחוקות: אמה, ציפורה, היתה דודנית של אבי, אברהם פלמן. אינני זוכרת איך נוצר בינינו הקשר אולם בגלל חיבתי לתרגום צירפה אותי יעל לסדנת תרגום בהדרכתה. במשך סמסטר אחד או שניים נפגשנו בקבוצה קטנה באוניברסיטה ועסקנו בתרגום קטעים מיוליסס. אחרי הפגישות הייתי מסיעה אותה לביתה ובדרך היינו משוחחות. חיבבתי אותה מאוד, ולמרות ארעיותו של הקשר הערכתי אותו כדבר יקר.
  לא היינו קרובים מאוד לענף הזה של המשפחה, הצד של משפחת סבתי מצד אבי, משפחת לדרברג. אני זוכרת שהיתה ליעל אחות, אהודה, שלדעתי מעולם לא פגשתי. אהודה, אני מחבקת אותך בהשתתפות עמוקה באבלך.

 2. חנה זהר

  את יעל היכרתי בפעילות למען אסירות פוליטיות. נוצר קשר טוב וכשהקמתי את עמותת קו לעובד יעל הצטרפה ותמכה. אינני יכולה לתאר את הקמת העמותה ללא עזרתה של יעל בהקשבה, במתן עצה, בעריכה. שנים היתה חברה בוועד המנהל. לימים אמרה לי שתקופת הפעילות בעמותה היתה מאוד משמעותית עבורה. תהא נשמתה עדן.

 3. חדוה ישכר

  למדנו בכיתה טית ויוד בתיכון חדש, שם בלטה יעל בחינניותה ובחוכמתה שזכתה להערכה כללית. דרכינו נפגשו, תמיד בחיוך הדדי, גם בתנועה המאוחדת – קן צפון, באוטובוס לאוניברסיטה, ובקו לעובד לזמן קצר מדיי. יעל משאירה אחריה יצירה מקורית ומתורגמת נפלאה, וכך תיזכר. תנחומי למשפחתה ולחברותיה. יהי זכרה ברוך.

 4. תומר אוחיון

  כסטודנט שנה א לספרות נרשמתי לאחד הקורסים של יעל רנן ונשבתי בקסמה מיד עם פתיחת השיעור הראשון
  ״ אני אף פעם לא רושמת נוכחות, אף אחד לא חייב להיות פה״ ועוד דבר הוסיפה בנות אתן לא יכולות לכתוב על אנה קארנינה עד שלא תעזבו ילדים ובעל למען אהבה רק אז.
  לי היא הסכימה לעשות על ספר של דוסטוייבסקי ומאז ההינו נפגשים אחרי השיעורים בחדרה ומדברים ספרות. פעם אפילו הזמינה אותי לביתה. יום שישי בלילה גשום במיוחד בתל אביב. היא צחקה שאמרה שידעה שאבלה דקות ארוכות מול מדף הספרים האין סופי שלה בלי להתעניין בצמחים שכלכך טיפחה במרפסת בבן גוריון.
  כאיש צעיר השיחות איתה היו לי מקור עצום להשראה ובעיקר לאהבת הספרות. אני אזכור דברים שאמרה לי עד יום מותי. יהי זכרך ברוך

 5. אורית אדר

  יעל,
  כששמעתי נמלאתי בתחושת ההחמצה. למה אנחנו תמיד שוכחים כמה קצרים החיים ולא מקפידים לשמור על קשרים עם אנשים יקרים, יחידים ומיוחדים במינם שלעולם לא ישובו עוד, אבל אנחנו תמיד עסוקים. תמיד אהבתי אותך, ורציתי מאוד להכיר אותך לשני בנותיי, בנות הבת דודה שלך, וזה הוחמץ. זה לא קרה, וממש ממש עצוב לי. היו לך חיים עשירים ברוח, יצירה ומשמעות. היה לך אופי נפלא שחבל שלא שאבתי יותר מאוצרותיו.
  אני זוכרת שאמרת שלא תעלי לירושלים כי זו מדינה זרה, ואני בהחלט מבינה את זה, אבל את המרחק לתל אביב גמעתי פעמים רבות במהירות ואיכשהו לא ידעתי לתאם ביקור, מה שנהיה קשה יותר ככל שהזמן חלף והקשר לא חודש. ועכשיו אני מצטערת.
  בכל זאת, גם במפגשים שבכל זאת היו בינינו בעבר נתרמתי הרבה מיופייך – פנימי וחיצוני. משפחתנו מתברכת בנשים חזקות, יצירתיות ואינטיליגנטיות.
  היי שלום.
  אורית אדר, בת דודתך

 6. פאני

  כתלמידה בחוג לספרות כללית באוניברסיטת תלאביב, נהנתי והועשרתי משיעורייה, מאשיותה , מהידע שהנחילה, כששמעתי על מותה, הבנתי כמה היתה יעל רנן חשובה בשבילי בזמן היותי סטודנטית וכמה חשובה היא עבור עולם הספרות , יהי זכרה ברוך,

תנחומים are closed.